KÜ juhatuse liikme lisamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ juhatuse liikme lisamine

19 Okt 2022, 16:15

Tere! Mind valiti eelmisel koosolekul üheks juhatuse liikmeks. Nüüd saadeti mulle edasi koosoleku protokoll ja paluti uurida, kas ma saan end kuskil ise KÜ juhatuse liikmeks registreerida või selleks avalduse teha. Väidetavalt keegi meil on varem nii teinud, et uus liige registreeris ennast ise. Guugeldades ma sellist võimalust ei leidnud. Kas ma saan teha ise avalduse KÜ juhatuse liikmeks lisamiseks, kui mul on olemas digiallkirjadega koosoleku protokoll?

Re: KÜ juhatuse liikme lisamine

19 Okt 2022, 23:24

Tere

Juhatuse liikme andmete muutmiseks peab juriidilise isiku esindusõiguslik isik ID kaardi või Mobiil-ID'ga logima sisse e-äriregistri portaali. Seejärel tuleb liikuda edasi "Minu ettevõtmised" vaatesse. Endaga seotud juriidiliste isikute nimekirjas tuleb vajutada juriidilise isiku nimele. Avaneval lehel tuleb vajutada nupule "Muuda andmeid". Avalduse vormil saab liikuda "Isikud" osasse ning seejärel teha vajalikud muudatused näiteks uute isikute lisamise, vanade eemaldamise ning olemasolevate juhatuse liikmete andmete muutmise (sh volituse kuupäevade pikendamise). Järgnevalt tuleb "Dokumendid" osas lisada muudatuse aluseks olev dokument (nt Organi otsus). Seejärel tuleb avaldus allkirjastada. Avalduse peavad allkirjastama kõik uued juhatuse liikmed. Juhatuse liikmete eemaldamisel vanad juhatuse liikmed allkirjastama ei pea. Pärast allkirjastamist suunab süsteem vajadusel tasuma riigilõivu. Lõpetuseks saab avalduse registrile esitada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta