Sissepääs naabri korterisse

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Sissepääs naabri korterisse

17 Okt 2022, 21:04

Tere!
Kevadel lekkis minu köögi äravoolutoru naabrite laest, misjärel nad teavitasid mind sellest ja lubasid enda kindlustusega ühendust võtta. Seda aga kogu suve jooksul ei toimunud ja mina muudkui ootasin ja ei kasutanud köögis vett.

Sügisel hakkasin aktiivselt olukorda ühistu abiga lahendama. Saime torumehega esimese hinnangu nende korteris ära teha, aga planeeritud parandustööde tegemise päeval (ka alumiste naabritega kooskõlastatud ajal) ei lubanud naabrid enda seina avada, et toru ära parandada. Fakt, et parandada on vaja nö alt poolt, tehti juba minu seina avades eelmisel korral kindlaks. Nüüd räägivad nad jälle kindlustusse teatamisest (esimest korda lubasid seda teha juba viis kuud tagasi) ja väidetavalt ei luba enne midagi teha. Tundub, et tegelikult neil pole kindlustust ja mõtlevad lihtsalt vabandusi välja, et asja venitada. Kuidas sellisel juhul käituma peaks? Mis variandid veel on, kui naabrid ust enam ei avagi?

Re: Sissepääs naabri korterisse

18 Okt 2022, 07:03

Tere!

Soovitan pöörduda mõnda juristi poole, kes teeb neile kohtuvälise pöördumise ja kui see ei aita, siis saab anda asjale ametliku käigu.


Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: 


Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Vasta