Torude parandamise kulud

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Torude parandamise kulud

11 Okt 2022, 00:02

Tere!
Minu maja korteriühistu juhatus väidab, et seina sees olev kanalisatsioonitoru (suundub alloleva korteri suunas) on minu eraasi ja korteriühistu selle eest maksma ei pea ja paranduse eest ei vastuta. Igasuguseid seaduseid lugedes jääb aga küll vastupidine mulje ja ei tundu, et see oleks minu isiklik probleem ja kulu. Nimelt on toru nii amortiseerunud, et lekib alumiste naabrite laest ja selle vahetamine on hädavajalik. Samuti on ühistu ja haldur probleemiga tegelemisel ülimalt passiivsed ja suhtlus venib juba kuid, samal ajal ei saa mina vett kasutada, ilma et naabreid ei uputaks. Kes kulud katma peaks?

Re: Torude parandamise kulud

11 Okt 2022, 11:44

Tere!

Kui saan õigesti aru, siis tegemist on püstokuga, mis on KÜ vastutusel ja seda remondi tööd peaks ette võtma KÜ, kuid tasub selle eest ikkagi korteriomanik - ehk remondifondi rahast.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Vasta