Naabrite nõusolek

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Naabrite nõusolek

06 Okt 2022, 10:01

5 korteriga maja vanalinnas. Tellisin arhitektibüroolt korteri plaani (hetkel ehitusregistris veel registreerimata) kuna:
1) võrreldes Nõukogude aegse standardiga kasvaks uue seaduse järgi minu korteri pinna suurus.
2) erastasin kunagi meie majas “mitteelu ruumi” pesuköögi nime all ja olen moodustanud nüüd sellest täiesti eraldiseisva korteri oma kommunikatsioonide ja sissekäiguga - soov oli see ära näidata plaanil.
3) Oman nüüd praktiliselt 2 eraldi korterit kuid juriidiliselt on nad ÜKS, loogiline soov oleks korterid ka juriidiliselt eraldada.

Küsimus A:
Kas ma saan ilma korteriomanike nõusolekuta (allkirjadeta) registreerida muudatused elamispinna suuruses peale “ehitusregistri” ka “kinnistusraamatus”!?
Küsimus B:
Kas on mingi võimalus ilma korteriomanike nõusolekuta eraldada korter kaheks? Mitu korteriomanikku peab olema minimaalselt nõus 5 korteriga majas?
Lugupidamisega.

Re: Naabrite nõusolek

06 Okt 2022, 13:25

Tere,



Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 9 lg 1 kohaselt asjassepuutuvate korteriomanike omavahelisel kokkuleppel võib muuta olemasolevate eriomandite ulatust, samuti luua uue korteriomandi. Eriomandi ulatuse muutmisele kohaldatakse asjaõigusseaduses kinnisasjade ühendamise ja jagamise kohta sätestatut käesolevas seaduses sätestatud erisustega.



Seega on nii eriomandi pindala suurendamiseks kui ka korteriomandite jagamiseks vajalik kõigi korteriomanike nõusolek.



Parimate soovidega,
Lia Niitaru

Re: Naabrite nõusolek

11 Okt 2022, 12:53

Kas 5 korteriga majas piisab 3 allkirjast, et oma korter kaheks teha?"

Re: Naabrite nõusolek

11 Okt 2022, 16:55

Tere!

Ei, vaja on kõigi nõusolekut.


Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri

Lugupidamisega,

Nastasja Babets

Vasta