Kanalisatsioonitoru vahetus läbi naaberkorteri

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kanalisatsioonitoru vahetus läbi naaberkorteri

05 Juun 2022, 12:18

Ostsin kahekorruselises kortermajas teise korruse korteri. Ostulepingus on kirjas, et korteris pole hetkel wc-d.
Ma soovin selle rajada, kuid pean selleks vahetama tavalise valamu kanalisatsoonitoru püstakus, sobiliku - suurema läbimõõduga kanalisatsioonitoru vastu.
Kuid alumine naaber ei taha lubada mul läbi tema korteri püstakutoru vahetada.
Olen valmis korvama kõik ümberehitus- ja tema korteri endise olukorra taastamise kulud.

Tean, et Korteriomandi- ja korteriühistuseadusest tulenevalt, on korteriomanik kohustatud võimaldama eriomandi eset kasutada teistel isikutel, kui see on vajalik kaasomandi eseme korrashoiuks.
Kas see kehtib ka minu vajaduse kohta, kuhu elama asumiseks on vajalik wc loomine wc-ta korterisse?
Kui alumine naaber siiski keeldub mul seda võimaldamast, siis mida pean tegema, kuhu pöörduma, et temalt sellekohane nõusolek välja nõuda?

Re: Kanalisatsioonitoru vahetus läbi naaberkorteri

06 Juun 2022, 08:58

Tere!

Soovitan, et naabriga esialgu suhtleks korteriühistu esimees, kui see ei aita, siis võib teha ka jurist kirjaliku pöördumise naabrile.

Juhul,kui soovite oma küsimuses põhjalikumat abi või selgitust, on Teil võimalus pöörduda juristi vastuvõtule. Konsultatsiooni saab nii video, e-kirja, kui ka kohtumise teel ning esimesed 2 tundi on kuni 1200 bruto teenivatele isikutele tasuta: https://hugo.legal/broneeri
Lugupidamisega,
Nastasja Musienko

Vasta