Korteri vabastamise tähtaeg

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri vabastamise tähtaeg

15 Apr 2022, 10:33

Lugupeetud jurist!

Olen alates 2007 sisse kirjutatud ja elan praeguseni oma endise elukaaslase korteris. Korter on endise elukaaslase nimel, üürilepingut minul ei ole (lihtsalt jäin siia lapsega elama).
Täna andis minu endine elukaaslane teada, et soovib temale kuuluva korteri müüa ja palub mul eluruum vabastada 2 nädala jooksul. Kahjuks 2 nädalat on minule liiga lühike aeg, et leida teine elamispind. Kas tal on õigus mind oma suva tahtel korterist välja tõsta või on ehk mõni seadusest tulenev paragrahvi punkt, kus on kirjas kui pika ettetaatamisaja jooksu võib korteriomanik sissekirjutatud elaniku tänavale tõsta? Elasime koos 15 aastat ja kasvatasime koos 4 aastat ühist last, laps praegu 8 aastane. Laps elab vahest isa juures, vahest minu juures (perelepitus).

Lugupidamisega
mureli ema

Re: Korteri vabastamise tähtaeg

18 Apr 2022, 18:58

Tere

Otsesõnu seaduses sätestatud ei ole, kui palju tuleb korteri vabastamise nõudest ette teatada. Ka ei oma tähendust õiguslikus mõttes sissekirjutus. Üldreegel on, et anda tuleb mõistlik aeg. Mõistlikuks võib pidada näiteks 1 kuulist etteteatamist analoogselt üürilepingule.
Siiski on küsitav oma alaealise lapse välja tõstmine kui selline. Samuti võib olla tegemist olukorraga, kus nii pikalt koos elades on tekkinud ka Teil õigus nõuda kasvõi hüvitist. Soovitan kõigi asjaolude hindamiseks ja sellest lähtuva õigusnõu saamiseks pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/
HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta