Üürileping ja tulumaks

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürileping ja tulumaks

10 Jaan 2022, 18:46

Tere!

Mul on soov üürnikuga sõlmid selline üürileping, kus konkreetset üürisummat ei ole märgitud vaid üürnik tasub igakuiselt kommunaaliarve (kogu arve, mis tuleb). Minu jaoks on oluline, et korteris elatakse ning ma ei pea ise korteri kommunaalidele kulutust tegema, mingit üüritulu ei soovi sada. Ka üürnik on sellise lepinguga nõus.
Tahan teada, et kui me selliselt lepingu vormistame, siis kas mina pean ikkagi maksma mingit sorti tulumaksu ning mille pealt, kui minu arvele mingeid summasi ei laeku vaid üürnik maksab arves otse korteriühistule.

Re: Üürileping ja tulumaks

11 Jaan 2022, 19:15

Tere

Tulumaksuga maksustatakse kasu, mille üürileandja saab üüritud asja kasutusse andmise eest ehk üüritulu. Üüritulu hulka ei loeta üüri kõrvalkulu ega koormisi, kui üürnik on neid ise tasunud või üürileandjale hüvitanud. Üüritulu hulka ei loeta selliseid üürniku tasutud koormisi, mis on seotud kortermaja või elamu heakorraga. Näiteks on selliseks koormiseks kortermaja lumekoristuseks tehtud kulu, muru niitmine jne. Kõrvalkuluks ega koormiseks ei saa aga lugeda üüritava eluruumi soetamiseks võetud laenumakseid või maamaksu ning juhul kui üürnik neid üürileandja eest tasub, siis loetakse need üürileandja tuluks, mis tuleb deklareerida ja millelt tuleb tasuda tulumaks.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta