Veekahjud alumisele naabrile radiaatorist tulevast veest.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Veekahjud alumisele naabrile radiaatorist tulevast veest.

10 Nov 2021, 14:03

Tere


Kortermajas teostatakse maja renoveerimist, mille käigus vahetati kogu majas radiaatorid ja radiaatorite torud.
Korteri üürnikule anti radiaatorite õhutusvõti, millega üürnik radiaatoreid õhutas vastavalt ehitaja (ühistu) poolsete juhistega.
Mis jäid üürnikule ebaselgeks. Selle tagajärjel tekkis korteris radiaatorist vee leke, mis põhjustas ka veekahjustu alumisele korterile.


Küsimus juristile, kes peaks vastutama selle eest, et alumine elanik sai vee kahjustusi? Kas ehitaja või mina (korteri omanik) kuna minu korterist tuli veeleke? Mina leian, et tegemist on ehitusjärgse õhutusega, mida oleks pidanud ehitaja või spetsialist tegema.

Ja kas radiaator, mille õhutusniplit ei olnud võimalik spetsiaalse võtmega kinni tagasi keerata, ei või nimetada nö tehase praagiks?

Lisan siia ka ühistu poolt saadetud kirja.

Tere Tõnu

Tundub, et see teema läheb siiski kindlustuse alla.
Kuna üürnik ei informeerinud, et kraani kinni ei saanud ning mind sellest ei teavitanud, ei võta süüd enda peale ehitaja, alltöövõtja ega ka korteriühistu.
Ei palunud üürnikul, kes ei oska õhutada õhutamist teha. Oleksin ise radiaatorid sel juhul õhutanud. Jagasin liblikad igaksjuhuks kõikidele 3.korruse korteritele.

Re: Veekahjud alumisele naabrile radiaatorist tulevast veest.

10 Nov 2021, 22:09

Tere

Üldreegel on, et radiaatorid on küttesüsteemi osa, küttesüsteem aga omakorda korteriomanike kaasomand, mida majandatakse korteriühistu kaudu. Seega, üldjuhul, peaks lekke eest vastutama korteriühistu. Kuna aga kirjutate, et tegelikult tekkis kahju üürniku oskamatu tegevuse tagajärjel ja lisatud väljavõttest võib järeldada, et üürnik on jätnud ebaõnnestumisest teatamata ja abi kutsumata, võib olla tegemist olukorraga, kus hüvitis tuleb tasuda korteriomanikul, kellel on omakorda õigus tekkinud kahju sisse nõuda üürnikult.
Kõigi asjaolude väljaselgitamiseks on aga vajalik tutvuda kõigi osapoolte selgitustega. Foorum ei ole selleks paraku kohane keskkond. Individuaalseks nõustamiseks soovitan registreeruda veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta