Ostu-müügilepingust taganemine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ostu-müügilepingust taganemine.

03 Nov 2021, 20:22

Tere.
Müüsin korteri ja nüüd soovib ostja lepingust taganeda.Ostja väidab,et ostis liiga kallilt korteri(müüdud alla turuhinna) ja olen valetanud kütmis võimaluse kohta.
Korter asub 8 korteriga majas,kus on korteriühistu.Majas on oma katel,mida elanikud kütsid graafiku alusel.Viimased 2 aastat ei ole katelt kasutatud,kuna osadel korteritel on paigaldatud õhksoojuspumbad.
Minu korter on viimased kaks aastat seisnud tühjana ja kui mina seal elasin oli katel töökorras Nüüd väidab korteriühiste esimees,et katel on katki ja kütta ei saa.Kahe aasta jooksul ei ole toimunud ühtegi ühistukoosolekut ja info katla katki mineku koht ei ole minuni jõudnud.Ehitusregistri andmetel on maja keskküttega.
Ostjat oli teavitatud,et katelt ei ole 2 aastat kasutatud ja see on kirjas ka notarjaalses lepingus.Müügitehing kestis ligi 2 kuud,seoses ostja poolsete probleemide tõttu ja üks notariaeg sai tühistatud.Katlaga tutvumist segas asjaolu,et katlamaja on lukus ja võti ühistuesimehe käes.Ostja on ka sellest teadlik ja ei ole avaldanud soovi ühistuesimehe poole pöördumiseks.(ostja elab kõrval majas)
Kas mina pean need puudused kõrvaldama?
Kas mul on õigus korteri tagasiostu nõudest keelduda?

Lugupidamisega.

Re: Ostu-müügilepingust taganemine.

05 Nov 2021, 00:57

Tere

Teie probleemi kirjeldusest võib järeldada, et olete müügieseme omaduste, sealhulgas küttesüsteemi kohta tõest informatsiooni andnud ja tõenäoliselt ka müügihinda alandanud. Seega võib asuda seisukohale, et tegemist ei saa olla lepingutingimustele mittevastava müügiesemega. Kõiki asjaolusid arvestava hinnangu saamiseks soovitan aga lasta juristil müügileping ja ostja nõue üle vaadata.Selleks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta