Heki rajamine ühistu maale

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Aug 2018, 20:56

Heki rajamine ühistu maale

16 Okt 2021, 11:29

Tere!

Ühistu liige soovib oma terrassi ümber, ühistu maale istutada elupuuhekki. Sellist hekki maja haljastus plaanil/joonisel ette nähtud pole. Küsimus on: kas ühistu liige vajab selleks üldkoosoleku nõusolekut, või kõikide kaasomanikega kokkulepet?

Postitusi: 2431
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Heki rajamine ühistu maale

18 Okt 2021, 22:05

Tere

Maa, mida Te nimetate ühistu maaks, on tegelikkuses korteriomanike kaasomandis. Kaasomanikud valdavad ühist omandit kokkuleppel. Korteriühistu- ja korteriomandi seaduse kohaselt valitsevad korteriomanikud kaasomandi osa eset korteriühistu kaudu. Seejuures tavapärase valitsemise, kaasajastamise ja muu tegevuse üle, kui sellega ei muudeta otstarvet ega kahjustata ülemäära ühegi kaasomaniku huve võib otsustada üldkoosolekul häälteenemusega kui põhikirjas ei ole rangemat nõuet. Ehitusliku või muu kaasomandi eseme korrashoiuks vajalikust muudatusest suurema ümberkorralduse tegemist ei saa otsustada tavapärase valitsemise raames, vaid selleks on vaja korteriomanike kokkulepet.
Teie kirjeldatud olukorras soovite Teie kasutada kaasomandiks olevat maad ainuüksi oma huvides (hekk ümbritseb Teie terrassi), teiste kaasomanike kasutus on piiratud või koguni takistatud, seega võiks olla vajalik kaasomanike kokkulepe. Samuti tuleb arvesse võtta, et puud kasvavad ja võivad hakata kahjustama teiste korteriomanike huve, näiteks varjama päikesevalgust.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta