KÜ jäätmemaja ehitamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 17
Liitunud: 13 Aug 2015, 12:05

KÜ jäätmemaja ehitamine

15 Sept 2021, 12:27

Tere.
Meie korteriühistus (55 korteriga) on kavas ehitada jäätmemaja. Tean, et tuleb jälgida ehitusseaduse nõudeid, kuid minu küsimused on:
1) Kas jäätmemaja ehitamiseks on vaja saavutada kokkulepe KrtS § 38 (1) järgi: "Ehitusliku või muu kaasomandi eseme korrashoiuks vajalikust muudatusest suurema ümberkorralduse tegemist ei saa otsustada tavapärase valitsemise raames, vaid selleks on vaja korteriomanike kokkulepet" või võib tegutseda tavapärase valitsemise korra kohaselt?
2) Kas jäätmemaja ehitamiseks vajalik summa tuleb jaotada korterite arvu või korterite ruutmeetrite alusel?

Tänud ette konkreetse vastuse eest.

Postitusi: 2285
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ jäätmemaja ehitamine

15 Sept 2021, 18:19

Tere

Jäätmemaja ehitus on pigem kaasomandi eseme ajakohastamine. Kaasomandi eseme ajakohastamiseks, sealhulgas energiatõhususe suurendamiseks, selliste vajalike muudatuste tegemise, millega ei muudeta eriomandi eseme otstarvet ega kahjustata muul viisil ülemääraselt ühegi korteriomaniku õigustatud huve, võib otsustada korteiomandi- ja korteriühistu seaduse § 9 lõikes 3 sätestatud häälteenamusega. Seega, kui jäätmemaja rajamisega ei muudeta kaasomandi kasutamise otstarvet piisab üldkoosoleku otsusest rajada jäätmemaja. Rahastamine toimub majanduskava alusel. Kui majanduskavas sellist kulu ette nähtud ei ole, tuleb teha majanduskavva täiendus järgides sealjuures koosolekut kokku kutsudes ja seda läbi viies samu reegleid, mis majanduskava kehtestamisel.
Kuidas tuleb jaotada summa, selgub Teie põhikirjast. Kui põhikirjas vastav säte puudub, tuleb lähtuda seadusest ja jagada vastavalt kaasomandi osa suurusele.
Edasiseks nõustamiseks soovitan registreeruda veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta