Üldkoosoleku protokollis sätestatu kehtivus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üldkoosoleku protokollis sätestatu kehtivus

09 Sept 2021, 10:58

2021 kevadel toimus KÜ üldskoosolek, millest võtsid osa kõik korteriomanikud (tegemist on 4 korteriga kortermajaga, koosolekul olid esindatud kõik korterid). Koostati koosoleku protokoll, milles fikseeriti käesoleval aastal (2021) ja tuleva aasta kevadel (2022) planeeritavate tööde teostamine ja tööriistade soetamine. Eraldi majanduskava KÜ-l ei ole.
Ühe punktina lepiti kokku, et KÜ-le soetatakse elektrilised hekikäärid ja protokollis on selgelt fikseeritud, et need käärid ostetakse 2022 suve hakul.
Juhulikult aga avastasin, et need käärid on juba meie maja vahenditest ostetud. Kui pärisin selle kohta aru juhatuse esimehelt, et miks need on ostetud juba sel aastal (kuigi ühistu üldkoosoleku protokollis on kirjas, et ostame 2022 kevad) ja miks pole majaelanike sellest eelnevalt teavitatud ega saadetud pakkumisi erinevate variantide vahel otsustamiseks, sain vastuse, et kuna ta leidis sooduspakkumise siis otsustas selle ära osta. Lisatud oli veel kommentaar: Sellise asja soetamine saab olla Ühistu juhatuse pädevuses ja ei pea üldkoosolekut selle tarbeks kokku kutsuma.

Küsimus, kas KÜ üldkoosolekul kokku lepitud ja kirjalikud fikseeritud otsused võib juhatus omavoliliselt teisi elanikke teavitamata ümber otsustada? Kas KÜ juhatuse esimehe antud tegu on seaduslik või mitte?
Lugupidamisega,
majaeleanik

Re: Üldkoosoleku protokollis sätestatu kehtivus

09 Sept 2021, 18:36

Tere

Korteriühistu majanduskava on seaduse järgi kohustuslik ning hästi lihtsalt ja üldistatult öeldes on tegu järgmise perioodi eelarvega. Kuni uut majanduskava pole kinnitatud, kehtib viimane, mis üldkoosoleku pool kinnitatud on. Seega tuleb teil kiiremas koras võtta vastu majanduskava ja asuda toimetama selle alusel. Pelgalt üldkoosoleku otsusest kahjuks ei piisa.
Edasiseks nõustamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele veebilehel https://hugo.legal/ HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu.
Pakume nii kohtumisega nõustamist, kui distantsnõustamist. Kohtumisega nõustamised toimuvad HUGO kontorites üle Eesti. Distantsnõustamist pakume video ja e-posti teel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta