Ei saa ühistu põhikirja punktidest aru.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ei saa ühistu põhikirja punktidest aru.

23 Juul 2021, 08:29

Meie ühistul on haldur Tartu Elamuhalduse poolt. Ostsin korteri ja tutvusin põhikirjaga.
Põhikirjas oli punkte, millest ma ei saa aru, et miks need ühistu põhikirjas on või et mida
punkt täpselt tähendab. Tõin need punktid välja küsimustega ja pöördusin halduri poole.
Sain vastuse ..... Välja toodud punktid on pärit seadustest ja siin midagi välja mõeldud ei ole.
Kui soovite juriidilist nõustamist antud seaduse punktide osas, siis meie jurist on valmis Teile seadust lahti kirjutama ja selgitama.
Tuleks arvestada minimaalselt 5-6 töötunniga ja selle eest tuleb tasuda vastavalt Tartu Elamuhalduse kehtestatud hinnakirjale. Hinnakirjaga saate tutvuda.
Põhikiri on vastu võetud selle haldusfirma juhtimise ajal 2018.
Kas põhikirjast arusaamiseks peab haldur selgitama lahti seal olevad punktid mulle, või võib korteriomanikule tõesti ülbelt
öelda, et kui aru ei saa pöördu tasulise juristi poole.
Mul tekib küsimus, kuidas saab ühistut juhtida haldur, kes ei oska või ei suuda ise põhikirjaga seotud küsimustele vastata ?

Tänan vastuse eest !

Re: Ei saa ühistu põhikirja punktidest aru.

26 Juul 2021, 08:55

Tere!


Hugo OÜ kaudu saate tasuta juristi, kes usun saab kahe tunni jooksul seletada Teile keerulisemad punktid. Haldur peab aru saama põhikirjast, kuid ei ole kohustatud iga juhatuse liikmele neid eraldi selgeks tegema.

Lisaküsimuste korral palun valige endale sobiv konsultatsiooniaeg ja viis siit: https://hugo.legal/broneeri või helistades numbril: 6 880 400

Juhul, kui teie sissetulek on kuni 1200 bruto või lastega seotud küsimuses kuni 1700 bruto, siis on kaks tundi õigusabi tasuta (tasuda tuleb üksnes 5 eurot omaosalustasu).

Lugupidamisega,

Nastasja Musienko

Vasta