Tagatise lisa

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 09 Juun 2021, 14:58

Tagatise lisa

09 Juun 2021, 19:24

Üürisin 5 aastat korterit. Leppisime kokku väljakolimise päeva ja kui aeg lähenes, olin (lepingu sõlmija) korterist välja kolinud, korterinaaber elas lepingu lõpuni seal. 2 päeva varem külastas korterit omanik ja vaatas korteri üle. Korterikaaslane näitas puudusi. Omanik ei maininud midagi, võttis teadmiseks. Korterikaaslane uuris, kas võtmete üleandmiseks on vaja ka mind. Korteriomanik ütles, et pole oluline. Võtmete üleandmine pidi toimuma ülejärgmine päev, kuid kuna korterinaaber sai korteri koristatud juba järgmiseks päevaks, uuris ta, kas omanik saaks tulla juba sel päeval, et võtmed üle anda. See ei sobinud omanikule ja lepiti kokku, et võtmed jäetakse postkasti ja omanik vaatab korterit plaanitud päeval ja helistab, kui on midagi, millega rahul ei ole. Ta ei helistanud ühelgi järgneval päeval. Saime hiljem teada, et korteri üleandmisel on vajalik koostada üleandmis-akt, mille allkirjastab peamine üüriline. Seda me ei teadnud ja omanik ei ole maininud selle kohta midagi.
4 päeva sellest, kui omanik võtmed võttis saabus email: Olete andnud meile üle Teie valduses oleva korteri. Teie poolt üüritud korter kahjuks, aga ei olnud vastavas seisukorras kui see sai Teile välja üüritud. Saadame Teile pildid kahjustustest. Oleme sunnitud Teilt sisse nõudma otsesed kulutused, mis on põhjustatud lõhutud korteri seintest, lingist, wc potist jne.1) WC-poti vahetus: 145€ 2) Magamistoa (maja esine) seina pahteldamine, ülevärvimine: 250€ 3) Magamistoa (maja tagune) seina pahteldamine, ülevärvimine: 250€ 4) Kardinapuu vahetus, seina värvimistööd: 165€ 5) Magamistoa ukselingi vahetus: 35€.Kahjudeks oleme hinnanud kokku 845€. Antud summast saame maha arvestada Teie poolt varasemalt tasutud garantiiraha 330€. Palume antud summa tasuda OÜ arveldusarvele. Antud summa mittetasumisel eespool toodud kuupäevaks oleme sunnitud pöörduma kohtu poole.Kirjale on manusena lisatud fotod korteri kahjustustest.
Kas omanik võib tagatisrahale raha juurde küsida?
shorturl.at/qxBHO

Postitusi: 2103
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tagatise lisa

10 Juun 2021, 18:03

Tere

Üürilepingu lõppemisel tuleb üüritud asi tagastada seisundis, mis vastab asja lepingujärgsele kasutamisele. Üürnik ei vastuta asja hariliku kulumise, halvenemise ja muutuste eest, mis kaasnevad asja lepingujärgse kasutamisega.
Seega tuleb esmalt hinnata, kas puudused olid korteri üleandmise ajal olemas, kas nimetatud puudused tekkisisd üürnikest tulenevatel põhjustel või on tegemist loomulikust kulumisest põhjustatud amortiseerumisega ja kui on tegemist olukorraga, kus üürnikud on tõepoolest omanikule kahju tekitanud ja omanik suudab tõendada nii kahju tekkimist, selle põhjusi kui ka suurust, tuleb üürnikel tekkinud kahju hüvitada. Selleks on võimalik kasutada tagatisraha, selle ebapiisavuse korral saab nõuda juurde maksmist.
Siiski on esmalt vajalik hinnata nii kahju tekkimise fakti, selle põhjusi kui suurust. Seetõttu soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta