Korteriühistu pangakonto saamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu pangakonto saamine

28 Mai 2021, 17:31

Tere

Soovin tutvuda korteriühistu pangakonto panga kinnitusega väljavõttega kõigi sisse- ja väljaminekute, alg- ja lõppseisu kohta teatud ajaperioodi eest.
Juhatus vastab, et ei ole võimalik selle mulle kätte anda, kuna selles sisalduvad majaelanike isikuandmed. Seega mul on võimalus sellega tutvuda ainult haldusfirma kontoris.
Nii palju kui muna tean, arvelduskontode numbrid ei ole delikaatseteks, vaid tavalisteks isikuandmeteks. Sellisteks on nt ka täisnimed ja isikukoodid, mida juhatus levitab vabalt. Kas ma saan küsimusest õigessti aru? Kas pangakontos sisalduvad sealhulgas ka mõned delikaatsed isikuandmed?
Kas mul on siiski õigus saada pangakonto enda kätte, et tutvuda sellega vabal ajal kodus, nt paluda, et selle mulle edastataks e-posti teel?

Re: Korteriühistu pangakonto saamine

31 Mai 2021, 08:12

Tere

Isikuandmete kaitse seaduse kohaselt on tavalisteks isikuandmeteks teave inimese ehk füüsilise isiku (andmesubjekti) kohta, millega saab teda otse või kaudselt tuvastada. Tuleb arvestada, et isikuandmed on ainult füüsilisel isikul – juriidilisel isikul puudub eraelu ning seega ka isikuandmed. Tavaliste isikuandmete alla kuuluvad näiteks: nimi, isikukood, asukohateave, võrguidentifikaatorid (tunnused, mis sidevõrgus aitavad viia konkreetse isikuni), samuti füüsilised, füsioloogilised, geneetilised, vaimsed, majanduslikud, kultuurilised ja mistahes muud tuvastamist võimaldavad tunnused ja nende kombinatsioonid.
Eriliiki isikuandmete alla kuuluvad enamus selliseid andmeid, mis varasema sõnastuse järgi olid Eestis käsitletavad kui delikaatsed isikuandmed. Nendeks on isikuandmed, millest ilmneb rassiline või etniline päritolu, poliitilised vaated, usulised või filosoofilised veendumused või ametiühingusse kuulumine, füüsilise isiku kordumatuks tuvastamiseks kasutatavad biomeetrilised andmed (ennekõike sõrmejälje-, peopesajälje- ja silmaiirisekujutised), terviseandmed või andmed füüsilise isiku seksuaalelu ja seksuaalse sättumuse kohta.
Seega ei saa pangakonto numbrit kuidagi käsitleda eriliiki ehk vanas sõnastuses delikaatsete isikuandmetena.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta