Korteriühistu juhatuse liikmetega isiklikul kirjavahetusel solvatakse

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu juhatuse liikmetega isiklikul kirjavahetusel solvatakse

01 Mai 2021, 18:52

Tere

Kui pean ühe korteriühistu juhatuse liikmega kirjavahetust, siis ta solvab mind, nt:

"Äkki leiad oma psühhoosi episoodide vahel ühe kaine tunni"
"mina ja sina teame, et sul selleks vaevalt raha on"
"Sa ei vääri teietamist
"Sa oled minetanud igasuguse usalduse oma lambise tõmblemisega."
"Kui Teie suguseid rohkem kui 0 siis korraldame uue koosoleku ja paneme hääletusele fikseeritud veevarga tasu. Veevargaks kvalifitseeruvad kõik ühistuliikmed kes vett varastavad või veevarastamist varjavad.
Täname osavõtlikuse eest. Head veevarastamist!" - tingimusel, et ma ei varasta vett ning maksan alata õigeaegselt."
"Sa oled juba varastanud minu aega oma jamaga. "
"Vargad ikka lahmivad.
Sa parem vasta miks sa arvestit vahetada ei taha ?
Vett vaja ?"

Kas on lubatud? Kas on võimalik olukorda mõjutada?

Re: Korteriühistu juhatuse liikmetega isiklikul kirjavahetusel solvatakse

03 Mai 2021, 17:35

Tere

Kedagi ei tohi kohelda au teotaval või väärikust alandaval viisil. Seda ka mitte erakirjavahetuses. Kui selline tegevus on kestev ja korduv ning kahjustab solvatu elukvaliteeti, saab tegevuse lõppemist nõuda ka kohtu kaudu, lähenemiskeeldu taotledes ja mittevaralise kahju hüvitamist nõudes.
Siiski võib käesoleval juhul olla tulemuslikum, kui sündsusetult väljenduv juhatuse liige üldkoosoleku otsusega tagasi kutsutakse ja uus kohaselt käituv liige tema asemele valitakse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta