Korteriühistu juhatus keeldub andma selgitusi kulutuste kohta

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 7
Liitunud: 01 Mai 2021, 18:14

Korteriühistu juhatus keeldub andma selgitusi kulutuste kohta

01 Mai 2021, 18:36

Tere

Endine juhatuse liige palus juhatuselt anda selgitused ja tõendada dokumentidega teatud kulud, mis olid tehtud ühistu arvelt. Teda rahuldavaid selgitusi ja dokumente ei ole saanud. Kuidas ta peab tegutsema, et saada oma küsimustele vastused ja näha dokumendid?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteriühistu juhatus keeldub andma selgitusi kulutuste kohta

03 Mai 2021, 14:44

Tere

Seaduse järgi on korteriomanikul õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Juhatus võib keelduda teabe andmisest ja dokumentide esitamisest, kui on alust eeldada, et see võib tekitada olulist kahju teise korteriomaniku või kolmanda isiku õigustatud huvidele.
Teie kirjeldatud dokumendid tõenäoliselt sellist mõju ei avalda. Seega puudub õigus keelduda.

Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.
Seega saate enne kohtusse pöördumist kasutada võimalust üldkoosolekul Teie nõudmiste üle otsustada. Kui siiski tekib vajadus kohtusse pöördumiseks ja endal puuduvad õigusteadmised ning kogemused kohtule dokumentide koostamiseks, soovitan kasutada dokumentide koostamisel juristi abi. Selleks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta