Kuidas taotleda korteriühistu dokumente kohtu kaudu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 7
Liitunud: 01 Mai 2021, 18:14

Kuidas taotleda korteriühistu dokumente kohtu kaudu

01 Mai 2021, 18:32

Tere!

Pärisin teatud dokumendid korteriühistu juhatuselt.

1. Korteriomanike kirjalike vastuste originaalid nende arvamustega (viimase korteriühistu kirjaliku üldkoosoleku hääletamine);
2. Korteriühistu pangakonto väljavõte kõigi sisse- ja väljaminekute, alg- ja lõppseisu ning panga allkirjaga ajavahemikust 1. juulist 2020. a 22. aprillini 2021. a.
3. Juhatuse koosolekute protokollid alates 1. juulist 2020. a .

Ei ole saanud juhatuselt vastust. Kas mul on õigus tutvuda nende dokumentidega? Kuidas koostada kohtusse ilma hagita avalduse? Mis kohtusse peab pöörduma? Kas mul on vajalik selleks juristi konsultatsioon?

Postitusi: 2058
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kuidas taotleda korteriühistu dokumente kohtu kaudu

03 Mai 2021, 14:42

Tere

Seaduse järgi on korteriomanikul õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Juhatus võib keelduda teabe andmisest ja dokumentide esitamisest, kui on alust eeldada, et see võib tekitada olulist kahju teise korteriomaniku või kolmanda isiku õigustatud huvidele.
Teie kirjeldatud dokumendid tõenäoliselt sellist mõju ei avalda. Seega puudub õigus keelduda.

Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.
Seega saate enne kohtusse pöördumist kasutada võimalust üldkoosolekul Teie nõudmiste üle otsustada. Kui siiski tekib vajadus kohtusse pöördumiseks ja endal puuduvad õigusteadmised ning kogemused kohtule dokumentide koostamiseks, soovitan kasutada dokumentide koostamisel juristi abi. Selleks soovitan registreeruda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta