esmakordse üürniku küsimused

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

esmakordse üürniku küsimused

23 Apr 2021, 20:08

Tere,
olen esmakordne üürija-kas mul on õigus ja minu nõudmisel/soovil omakorda ühistu esimehel kohustus mulle selgitada eraviisiliselt, kuidas Ühistu toimib, infolehe lahti seletamine (kus kirjas tulud, kulud, reservfondi summad, laenud,võlad jne.), kuna ma tõesti ei tea asjast suurt midagi, aga tahan teada, et kõik on seaduslik, õigesti ja õiglaselt arvestatud?
Märtsikuu eest saabunud kommunaalkuludega kaasas olnud infolehelt lugesin, et Ühistu kulu oli muuhulgas õigusabi (võlgades korteritega seoses)-kas siis ülejäänud korterid maksavad kinni kohtukulud vms?
Minu üürileping hakkab kehtib al 18.03.21, kuid reaalselt sissekolimiskuupäev on üürilepingus märgitud 01.06.21 (hetkel ma veel sisse kolida ei saa, kuid broneerimiseks ja korteri endale kindlustamiseks maksin omanikuga kokkuleppel ette eelarvestuslikult teatud summa kommunaalkulude eest,mille hiljem tasaarveldame)- kas kommunaalkulude arvel võib siiski küsida prügikulu ruutmeetripõhiselt, kui kedagi reaalselt korteris ei ela enne 01.06.21 (kui omanik on Ühistut teavitanud, omanik ise resideerub välisriigis, ning mul puudub juurdepääs korterile nii või naa)?

Re: esmakordse üürniku küsimused

30 Apr 2021, 15:53

Tere

Korteriühistu liikmeks on korteriomanik. Omanikul on õigus saada teavet ja osaleda otsuste tegemisel. Teil üürnikuna korteriühistuga õigussuhe puudub. Teie olete sõlminud üürilepingu korteri omanikuga ning Teil on õigus ja korteriomanikul on kohustus anda selgitusi lepinguga Teile pandud kulude koosseisu kohta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta