KÜ põhikiri

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Apr 2021, 10:54

KÜ põhikiri

21 Apr 2021, 11:56

Tere

KrtS § 20 lg 2 ütleb: Korteriomanike üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellel osalevatele korteriomanikele kuulub üle poole häältest ja üle poole kaasomandi osadest, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud teisiti.
Meil on 8 korteriomandiga ühistu, kus kunagi ei tule ühistu üldkoosolekule üle poole korteriomanikest kokku . Hetkel kehtib vana põhikiri. Soov on uuendada põhikirja ja siit ka küsimus- kas ma saan õigesti aru, et põhikirjas võib määrata ka väiksema osalejate arvu otsuste vastuvõtmiseks kui seaduse poolt ette nähtud üle poole korteriomanikest? Kas ühistu põhikirja võib märkida seda et, korteriomanike üldkoosolek on otsustusvõimeline kui kohal on 4 ehk pooled korteriomanikud?

Lugupidamisega,

Postitusi: 2063
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ põhikiri

29 Apr 2021, 10:00

Tere

Seaduses on tõepoolest sätestatud, et põhikirjaga võib ette näha üldkoosoleku otsustusvõimelisuseks seaduses sätestatust erineva osalejate arvu nõude. Seaduses ei ole täpsustatud, kas põhikirjaga ette nähtud osalejate arv võib olla väiksem või peaks olema seaduses sätestatust suurem. Seega on ühistu liikmete valik, millise osalejate nõude nad põhikirjaga kehtesatavad.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta