KÜ juhatuse vastutus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KÜ juhatuse vastutus

12 Sept 2011, 13:19

Tere

Mul on küsimus KÜ juhatuse vastutuse kohta. Meie KÜ juhatuse esimees ei ole sõlminud KÜ-ga juhatuse liikme lepingut, seega on mul raske arusaada, millised on tema kohustused.

Aastal 2010 küsis KÜ juhatuse esimees kõikide korterite kontaktandmed, et kelle poole pöörduda kui on avarii. Mina andsin juhatuse esimehele enda kontaktandmed. Olen korterisse sissekirjutatud ning korteri omanik, kes ei ole korteris 11 aastat elanud, on andnud mulle täieliku volituse suhtluses KÜ-ga. KÜ juhatuse esimehele on edastatud volituse koopia ja ka originaal. Eelmisel nädalal tegi KÜ mingeid veetöid, mille tulemusel minu korteris tekkis veeavarii ja uputus. KÜ juhatuse esimees mulle ei helistanud. Helistas korteri omanikule. Kuna korteri omanikul pole võtmeid ning tema telefoni ja kontaktandmeid ei ole antud nn hädaolukordadeks, siis tekkis asjatu viivitus korteri juurde jõudmisega ja veeavarii likvideerimisel. Sellest tulenevalt on ka veeavarii tulemusena tekkinud kahju suurem kui oleks pidanud olema.

Kas selline KÜ juhatuse esimehe käitumine on kooskõlas hea tava ja seadustega?

Ette tänades.

Re: KÜ juhatuse vastutus

13 Sept 2011, 22:27

Antud juhtumis rikkus juhatuse esimees head tava. Soovitan korteriomanikul teha kirjalik avaldus juhatusele, kus palub kõigi probleemide puhul helistada üürnikule.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta