Kaasomandi ebaseaduslik hõivamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kaasomandi ebaseaduslik hõivamine

01 Apr 2021, 21:55

Kortermajas (kolme kaasomanikuga) notariaalselt kinnitatud kaasomandis oleva pööningu on hõivanud ja enda eluruume seeläbi laiendanud 2 omanikku. Minu, kolmanda omaniku, luba neil selleks puudub. Sooviksin vastavalt minu osale küsida neilt rahalist kompensatsiooni. Kas see summa võiks olla hõivatud ruutmeetritest minu osa korrutatuna hetkel selles piirkonnas kehtiva ruutmeetri hinnaga.

Re: Kaasomandi ebaseaduslik hõivamine

08 Apr 2021, 22:31

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et tegemist ei ole mitte korteriühistuga vaid elamu on kaasomandis. Kaasomandi puhul kuulub kogu kinnisasi kaasomanikele ühiselt. Kui sisse on seatud notariaalne kasutuskord ja selle kohaselt peaks kõnealust majaosa kasutama kaasomanikud ühiselt, on Teil õigus majaosa kaaskasutada ja nõuda Teistelt kaaskasutuse võimaldamist.
Kui aga seeläbi on muutunud kasutuse proportsioon, tasuks kaaluda oma osast kaasomandist vastava suurusega mõttelise osavõõrandamist teistele kaasomanikele. Soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et selgitada välja kas ja mis võiks olla antud olukorras otstarbekas ja asjakohane.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta