Korteriomaniku õigus saada teavet

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriomaniku õigus saada teavet

18 Mär 2021, 15:34

Tere

Lühikirjeldus

KÜ vana ja uue (valiti 03.08.20 üldkoosolekul) juhtkonna vahel toimub kohtumenetlus. Vana juhtkond, kes on veel Äriregistris kohtumenetluse ajal, korraldas koosolekut ilma kokku kutsumata veebruaaris 2021, kus vana juhatus valiti taas hääletamisplankide vahendusel. Infotahvlil oli info, kui palju hääli .....
Korteriomanik esitas taotluse protokolli ja hääletamisplankidega tutvustamiseks, sest võivad olla võltsigud. Omaniku taotluse jäi rahuldamata. Põhjendasid, et omanik annab teistele omakutele ja see omanik osales 03.08.2020 üldkoosolekul, kus valiti uut juhtkonda.

Küsimused:

1. Kas vanal juhtkonnal oli õigus korraldada ja teha otsust ilma kooslekut kokku kutsumata kohtumenetluse ajal?
2. Millised on õigustatud põhjused omanikutel protokolliga ja hääletamispankide tutvumiseks?


Ette tänades

korteriomanik

Re: Korteriomaniku õigus saada teavet

25 Mär 2021, 23:22

Tere

1. Esmalt on oluline märkida, et juhatuse volitused algavad ja lõpevad üldkoosoleku otsusega sõlmida juhatuse liikmetega leping või see lõpetada. Registrikanne ei anna õigusi ega lõpeta õigusi.
Seega, kui üldkoosoleku otsus on kehtiv, ei ole vanal juhatusel enam juhatuse liikme õigusi vaatamata muutmata registrikandele ja KÜ juhtimisega tegeleb uus juhatus.
2. Korteriomanikul on õigus saada juhatuselt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Juhatus võib keelduda teabe andmisest ja dokumentide esitamisest, kui on alust eeldada, et see võib tekitada olulist kahju teise korteriomaniku või kolmanda isiku õigustatud huvidele. Hääletamistulemuste teatavaks saamine ei saa kuidagi kahjustada kellegi õigustatud huve.
Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama (Korteriomandi- ja korteriühistuseadus § 45).

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta