Juhatus tagasiastunud - otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhatus tagasiastunud - otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

17 Mär 2021, 10:23

KÜ eelmised juhatuse liikmed esitasid tagasiastumise avalduse ning de facto on ka KÜ juhtimisest taandnud. Ühistu igapäevase majandamisega tegeleb haldusfirma.
Kuna üldkoosolekul toimunud uue juhatuse valimist kohtu osakond ei aksepteerinud teatud puuduste tõttu (käesolevad konktekstis ei oma suurt rolli), siis uut juhatust ei õnnestunud valida. Üritasime uut juhatust valida ka koosolekut kokku kutsumata, kuid ei piisavalt paljud korteriomanikud ei hääletanud.

Kas ainuke võimalus uue juhatuse valimiseks on kui 1/10 ühistu liikmest nõuab üldkoosoleku kokku kutsumist?
Kas reaalne võimalus on ka uue juhatuse valimine koosolekut kokku kutsumata, kui see osutub otsustusvõimeliseks? Ning samal ajal saata välja ka otsuse eelnõud põhikirja vastuvõtmiseks, majandusaasta aruande kinnitamisek ja majanduskava kinnitamiseks.

Kas sellised otsuse eelnõud võib näiteks haldusfirma välja saata? Suurem on tõenäosus, et me (elanikud kes soovivad ühistut juhtida) suudame seekord elanike aktiviseerida hääletama, kui kasutame võimalust otsuse vastuvõtmiseks koosolekut kokku kutsumata.

Re: Juhatus tagasiastunud - otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

25 Mär 2021, 23:04

Tere

Esmalt juhin tähelepanu, et puudused, miks registriosakond uut juhatust ei aktsepteerinud, on vägagi olulise tähtsusega. Kui probleem oli registrile esitatud dokumentide vale vormistamisega, on uus juhatus ülesannetesse astunud vaatamata sellele, et registrikannet tehtud ei ole. Kui aga koosolek ei olnud otsustusvõimeline või rikuti protseduure, ei ole juhatus valitud ega tõenäoliselt ka vana juhatus vabastatud.
Nimelt on juhatuse liikmel sisuliselt korteriühistuga käsundusleping. Lepingu sõlmib ja lõpetab üldkoosolek. Õigused ja kohustused tekivad lepingu sõlmimisega, mitte registrikande tegemisega. Kui Teil ei õnnestunud uut juhatust valida, ei õnnestunud Teil tõenäoliselt ka vana juhatust ülesannetest vabastada. Seega peaks koosoleku kokku kutsuma ikka vana juhatus.
Korteriühistu juhatuse asemel võib korteriühistut juhtida ja esindada juriidiline isik, valitseja. Haldusfirmal juhatuse pädevust ei ole.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta