KÜ nõude alus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Mär 2021, 19:52

KÜ nõude alus

14 Mär 2021, 20:25

Tere,

Ostsin korteri, mis on sajandivahetusel välja ehitatud kahekorruselise (3 korteriga) maja pööningule. Varasemalt oli kogu maja ühe omaniku käes aga nüüd kõigil neljal korteril eraldi omanik. Korterit ostes oli minu korteri küte hoopis kinni keeratud ja veest tühjaks lastud (selgus hiljem). Mind see ei häirinud, kuna oli plaanis teha korteris korralik remont ja minna üle põrandaküttele. Kuna maja gaasi toimival küttesüsteemil ei ole mitte ühtegi projekti, hooldus akt vms dokumenti siis ma lootsin, et ehk võetakse kohe plaani ka kütte renoveerimine. Kahjuks ei soovita ikka uuendada küttesüsteemi (maksumus mitmetele liiga suur) ja hakati esitama kü poolt ka arveid kütte (gaasi) eesti.

1. Kas ja mis võimalusel on KÜ-l minult nõuda olematu kütte (gaasi) tarbimise eest tasumist vastavalt oma osa m2 suurusele?
Olen esitatud oma argumendid aga neid ei võeta arvesse. Enamus 3:1 otsustab, et gaasi kulu tuleb tasuda vastavalt oma osa suurusele, kuna neile on selliselt kasulikum. Majas ühispinnal küte puudub. Küttesüsteemi teeb ka sooja vett, mida minu korter ka ei tarbi (süsteem oli välja ehitamata).

Mida ma peaks tegema, kui ühistu esitab mulle minu arvates alusetuid arveid? Ma ei ole teenust saanud ega tarbinud. Ühistul põhikiri puudub.

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ nõude alus

21 Mär 2021, 22:09

Tere

Seaduse kohaselt teevad korteriomanikud majanduskava alusel perioodilisi ettemakseid vastavalt oma kaasomandi osa suurusele. Vaid korteriühistu põhikirjaga võib ette näha erineva kohustuste jaotuse aluse ja tasumise korra majandamiskulude kandmisel, kui see on kõiki asjaolusid arvestades mõistlik ega kahjusta ülemääraselt ühegi korteriomaniku õigustatud huve. Siiski lubab seadus korteriomanikul keelduda kandmast kulusid, millega ta ei ole nõustunud, kui nende kandmise nõudmine temalt oleks vastuolus hea usu põhimõttega.
Seega tuleb Teil esmalt majanduskava kinnitamisel mitte nõustuda küttekulude jaotamisega vastavalt kaasomandi osa suurusele (seejuures paluge mittenõustumus kindlasti ka protokolli kanda) ning seejärel on Teil õigus nende tasumisest ka keelduda.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta