korteri hüpoteek

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

korteri hüpoteek

25 Dets 2020, 07:32

Minu vanemate korteril on peal ühishüpoteek, mis tagab kolmanda isiku kodulaenu.

Inimesele kes on laenu võtnud, on tehtud korduvalt ettepanek, et ta lepingut muudaks ja vabastaks minu vanemate korteri ühishüpoteegi alt, loomulikult olen valmis maksma ka tema lepingu ümbermuutmise kulud ja samuti intressid, mille võrra läheks tema laen kallimaks.

Teise võimalusena olen valmis tasuma ka järelejäänud laenusumma, et laenu enam üldse poleks ja sellega seoses ka nõuet minu vanemate korterile. Probleem on aga selles, et laenu võtnud inimene pole huvitatud lepingu muutmisest ja teda minu pakutud varjandid ei huvita.
Mis võimalus oleks mul siiski vanemate korter hüpoteegist vabastada ja kas on üldse selliseljuhul mingit võimalust?

Re: korteri hüpoteek

04 Jaan 2021, 23:28

Tere

Asjaõigusseaduse kohaselt võib ühishüpoteegiga koormatud kinnisasja omanik, kui ta rahuldab hüpoteegipidaja nõude, nõuda tema kinnisasja koormava ühishüpoteegi enda nimele kandmist. On ka võimalik, et kui hüpoteegiga tagatud nõue on suures osas rahuldatud ja hüpoteegipidaja nõue saab olla tagatud ka muul viisil, kinnisasi hüpoteegist vabastatakse. Seega tuleks vanaemal, kui ühishüpoteegiga koormatud kinnisasja omanikul, pöörduda hüpoteegipidaja poole ja selgitada välja võimalused tema kinnisasja hüpoteegist vabastamiseks. Kui vanaema annab Teile vastavad volitused, saate teha seda ka ise temaeest ja nimel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta