Ehitusvea ilmnemine peale 2a garantiiaega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ehitusvea ilmnemine peale 2a garantiiaega

05 Okt 2020, 17:06

Tere,
Minu uues korteris on ventilatsioonisüsteemi probleem. Aegajalt viskab mulle korterisse sisse naabrite toiduhaisu. Maja valmis 2016a kevadel, probleem ilmnes 2018a algul,kui lõpuks kõrval korterisse elama asuti. Ma ei taibanud sellest kohe arendajat teavitada, teatasin probleemist 2018 okt algul. Siis ütles arendaja/ehitaja,et enam nad seda kaebust arvesse ei võta ja ei tegele sellega,kuna 2a garantiiaeg on möödas.
Kas ongi siis nii,et kuigi on tegemist ilmselge ehituspraagiga, siis nüüd pean ma selle remontima/probl likvideerima oma kuludega ja ehitajal mingit vastutust ei ole enam?
Või kuidas ma peaks edasi toimima?
Tänan info eest!

Re: Ehitusvea ilmnemine peale 2a garantiiaega

13 Okt 2020, 07:30

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Eristada tuleb ehitusgarantiid ja võlaõiguslikku müügilepingule mittevastavust. See tähendab, et ka pärast ehitise garantiiaja lõppu on tellijal õigus nõuda vigade parandamist, juhul kui need olid varjatud kujul olemas juba ehitise üleandmisel. Nõude saab esitada isiku vastu, kellega Teil oli leping korteriomandi omandamiseks. Kõiki asjaolusid arvesse võtva nõustamise ja vajadusel abi saamiseks dokumentide koostamisel soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta