Kortermaja kasutusluba ja ühistu juhatus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kortermaja kasutusluba ja ühistu juhatus

29 Sept 2020, 14:17

Tere,
Mida teha olukorras, kui soovin oma korterit müüa, aga majal puudub kasutusluba ja ühistu juhatus ei võta loa saamiseks midagi ette?
Olen isiklikult teinud taotluse ja saatnud vajaminevad dokumendid Linnaplaneerimise ametisse. Maja vaadati spetsialisti poolt üle ja väljastati ettekirjutustega kasutusteatis, milles märgitud puudused tuleb kasutusloa saamiseks likvideerida. Seal minu õigused lõppesid ning edastasin palve koos dokumentidega ühistu juhatusele juba eelmise aasta kevadel, aga ühitu koosolekute päevakorda pole kasutusloa saamise teemat pandud. Igale minu kirjale vastab juhatus ignoreerivalt ja eitavalt. Kas on olemas mingi meetod või seadust, mis aitaks ühistu tegemist suunata kasutusloa taotlemisel?

Parimatega,

Re: Kortermaja kasutusluba ja ühistu juhatus

30 Sept 2020, 23:02

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Esmalt soovitan teha juhatusele kirjalik ettepanek üldkoosoleku kokkukutsumiseks näidates päevakorrapunktina ära Teile muret tegeva probleemi. Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma seaduses või põhikirjaga ettenähtud juhtudel ja korras, samuti siis, kui ühingu huvid seda nõuavad. Juhatus peab üldkoosoleku kokku kutsuma, kui seda nõuab kirjalikult ja põhjust ära näidates vähemalt 1/10 mittetulundusühingu liikmetest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud väiksema esindatuse nõuet. Kui juhatus ei kutsu üldkoosolekut eespool nimetatud asjaoludel kokku, võivad taotlejad üldkoosoleku ise kokku kutsuda samas korras juhatusega.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta