Üürilepingu ülesütlemine(avalduse vorm ja kättetoimetamine)

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürilepingu ülesütlemine(avalduse vorm ja kättetoimetamine)

24 Sept 2020, 23:43

Tere,
Olen üürileandja, üürnikud elavad minu korteris juba mitu aastat. Leping on selle ajaga muutunud tähtajatuks. Nüüd on soov oma korterit tagasi saada ja üürilepingut lõpetada. Nagu sain aru, pean üürniku 3 kuud ette teavitama(üürilepingus seisab ka nii). Kas on olemas mingi üürilepingu lõpetamise vormi näidis, mida saaksin kasutada? Kas ma pean näiteks, põhjendama oma soovi ja lisama viiteid seadusele?

Mul oli plaanis saata teade üürnikule e-maili teel ja paluda kinnitada kättesaamist, aga hakkasin kahtlema, kas see on samaväärne, kirjaliku teade toimetamisega ja üürnikult allkirja saamisega?

Re: Üürilepingu ülesütlemine(avalduse vorm ja kättetoimetamine)

30 Sept 2020, 20:27

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Tähtajatu üürilepingu võib igal ajal seaduses sätestatud etteteatamistähtaegu järgides korraliselt üles öelda. Võlaõigusseaduse kohaselt võivad üürileandja ja üürnik elu- või äriruumi üürilepingu üles öelda ülesütlemisavaldusega, mis on kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Seega sobib ka e-postile saadetud avaldus.
Üürileandja ülesütlemisavalduses peavad sisalduma vähemalt järgmised andmed:
1) üüritud asi;
2) lepingu lõppemise päev;
3) ülesütlemise alus;
4) eluruumi üürilepingu ülesütlemise puhul ülesütlemise vaidlustamise kord ja tähtaeg.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Re: Üürilepingu ülesütlemine(avalduse vorm ja kättetoimetamine)

24 Nov 2020, 14:06

Tere mul on teile selline küsimis, et ma tahan vaidlustad üürileping üles ütlemise. Nimelt sain ma sellise kirja kus on kirjas nii
Seoses oluliste rikkumiste tõttu lõpetame jevgeni karmaziniga sõlmitud üürilepingu. Lepingu lõppemise päev on 25 november kell 19:00. Üürileping on sõlmitud aadressil Kuuse 4-32 haapsalu asuva korteri kasutamiseks. Ülesütlemise alus on üüri ja kommunaalide võlg ning muude isikute majutamine. Ülesütlemise vaidlustamiseks peab üürnik esitama 30 päeva jooksul avalduse üürikomisjonile või kohtusse. Babelfish oü esindaja Edith Soosaar. Ehk saate mind selles suhtes aidata. Lugupidamisega Jevgeni Karmazin. tel nr 53564692

Re: Üürilepingu ülesütlemine(avalduse vorm ja kättetoimetamine)

30 Nov 2020, 21:57

Tere

Teie küsimusest võib mõista, et soovite ülesütlemist vaidlustada ning abi vastava dokumendi koostamisel. Foorumi keskkonnas kahjuks sellist teenust osutada ei ole võimalik. Küll aga soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/tasuta-oigusabi/
HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Tasuta õigusnõu saavad kõik Eestis elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1700 eurot kuus. Enne nõustamist tuleb sõlmida kliendileping ja tasuda 5€ lepingutasu, leping kehtib ühe kalendriaasta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta