Parkimine KÜ alal

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Parkimine KÜ alal

14 Sept 2020, 19:40

Tere

Ostsin u 1,5 a tagasi korteri. Maja ees on väravaga suletaval alal joonitud parkimiskohad. Igale korterile üks koht, lisaks iga trepikoja ees nö vabakasutusega kohad, kuhu võib vabalt parkida, aga ainult sellle trepikoja elanik. Mis ajast antud kord pärineb, mulle teada ei ole, ühelgi koosolekul ma osalenud ei ole. Kuna ma ei saa parkida minu korterile määratud kohal (see on väga kitsas ja ma kardan sinna lõksu jääda), olen kasutanud trepikodade ees asuvaid nö vabakasutusega kohti. Mõnikord olen pidanud parkima ka naabertrepikoja vabakasutusega kohale, siis saadab KÜ mulle kirju, et ärgu ma parkigu vale koha peal. Mis õigused mul on, kui ma pole rahul mulle määratud kohaga ja mille alusel võib KÜ kohti jagada? Kas kuskil on kehtestatud ka mingid standardid parkimiskohtade mõistlikule laiusele ja sellele, kuipalju on on vaja jätta parkimiskoha ette ruumi, et sinna manööverdada?

Re: Parkimine KÜ alal

22 Sept 2020, 08:13

Tere

Parkimiskohad on korteriomanike kaasomandis kuna asuvad kaasomandis oleval maa-alal. Kaasomandi eset kasutavad korteriomanikud kokkuleppel. Kokkulepet saab muuta uut kokkulepet sõlmides. Seega tasub tutvuda vastavate korteriühistu dokumentidega, et näha kuidas on parkimine täpselt kokkuleppe järgi korraldatud. Dokumentidega tutvumist on Teil õigus igal ajal KÜ juhatuselt nõuda. Samuti saab soovitada osalemist KÜ üldkoosolekutel, et saaksite ka oma arvamuse öelda ja teised KÜ liikmed saaksid seda arvesse võtta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Re: Parkimine KÜ alal

09 Okt 2020, 07:55

Tere

Kui ongi olnud kokkulepe, mis on sõlmitud parkimiskorralduse kohta mingil üldkoosolekul eelmise omanikuga, kas see kehtib siis pärast korteri ostu ka minu kohta?
Tänud vastamast!

Re: Parkimine KÜ alal

19 Okt 2020, 20:50

Tere

Korteriomanike sõlmitud kokkulepe kehtib õigusjärglase suhtes vaid siis, kui see on kantud kinnistusraamatusse eriomandi sisuna. Kui kokkulepe on sõlmitud enne 01.01.2018, võib kokkulepe olla kinnistusraamatusse kantud ka kasutuskorrana. Ilma kinnistusraamatu kandetatuleb sõlmida uus kokkulepe.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta