Häälte arv üldkoosolekul.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Häälte arv üldkoosolekul.

03 Sept 2011, 10:10

Meil on ühistus 7korteriomandit ja 4ühistu liiget. Mitu häält on üldkoosolekul 50% ? Mitu häält on 50%+1 hääl ? Pooli hääli ei pidavat olema.

Re: Häälte arv üldkoosolekul.

07 Sept 2011, 16:34

Kui majas on seitse korteriomandit, siis on ühistus ka automaatselt 7 liiget. Kuna 7 ei jagu pooleks, siis on 50% + 1 häält üldkooslekul neli liiget.


Vastas Priidu Pärna

Re: Häälte arv üldkoosolekul.

12 Sept 2011, 23:21

Oot oot... midagi on siin nüüd natuke sassi läinud.
Vastavalt MTÜS §12(1)-le, on liikmed ikka füüsilised ja/või juriidilised isikud. Kui seitset korterit omavad neli isikut, siis on ikka neli liiget, mitte seitse.

Häälte arvu üldkoosolekul sätestab KÜS §11:
§ 11. Hääleõiguse piiramine
(1) Korteriühistu liikmete üldkoosolekul annab iga korteriomand ühe hääle, kui korteriühistu põhikirjas ei sätestata teisiti.
(2) Sõltumata talle kuuluvate korteriomandite arvust, ei ole korteriühistu liikmeks oleval juriidilisel isikul korteriühistu liikmete üldkoosolekul osalemisel rohkem kui pooli häältest, kui korteriühistu põhikirjas ei sätestata teisiti.
Üks väga segane lisand on §4-s:
(2) Lisaks mittetulundusühingute seaduses põhikirja kohta sätestatule sätestatakse korteriühistu põhikirjas veel häälte jagunemine üldkoosolekul
Ma saan aru, et iga korteriomand võib KÜ üldkoosolekul anda teoreetiliselt ka kolm häält. Aga kas antud sätetele tuginedes võib põhikirjas kirjas olla ka, et sõltumatult korteriomandite arvust on igal liikmel KÜ üldkoosolekul ainult üks hääl või et häälte arv üldkoosolekul on võrdeline kaasomandi osa suurusega vms?

KÜS §5(5) sätestab lisaks ka, et juhul kui korteriomand kuulub mitmele omanikule, siis vastavalt nendevahelisele kirjalikule kokkuleppele võetakse KÜ liikmeks ainult üks neist.

SEEGA...
Ainult juhul kui põhikirjaga pole sätestatud teisiti, annab iga korteriomand ühe hääle üldkoosolekul. Üle poole hääleõigustest on esindatud kui seitsmest häälest on olemas neli.

Re: Häälte arv üldkoosolekul.

21 Sept 2011, 15:56

Iga korteriomand annab ühe hääle. Antud olukorras saab otsustavaks nelja korteri omaniku hääl. Juriidilisel isikul ei tohi olla üle poole häälte üldarvust.


Vastas Raimo Jõgeva

Vasta