üürileandja keeldub liigselt makstud rendi tagastamisest

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

üürileandja keeldub liigselt makstud rendi tagastamisest

24 Aug 2020, 13:19

Üürisin korterit 7 kuud. Lepingus oli minu jaoks segaselt sõnastatud üüri maksmise tingimused, kust lugesin välja, et üüri tuleb maksta jooksva kuu eest kuu lõpus. Kuna lepingu sõlmimisel maksin ka ühe kuu üüri, eeldasin ekslikult (pikalt süvenemata), et ka see tagastatakse mulle hiljem. Kokkuvõttes maksin 7 kuu eest 8 kuu üüri lepingu valesti tõlgendamise tõttu. Samas on mul üürileandja täpsustav kiri lepingu sõlmimise ajast, mil ta kirjutab, et maksta tuleb ette. Unustasin selle kirja olemasolu paraku ja lähtusin lepingust. Kogu 7 kuu jooksul kandsin üle summasid, kus näitasin selgituses, mis kuu eest maksan. Üürileandja teadis kogu aeg, et olen valesti aru saanud ja maksan vale kuu eest ja kokkuvõttes rohkem, kuid ei andnud sellest mulle teada. Lepingu lõppemisel, kui taipasin, et olin ise liiga palju maksnud, viitasin tema kirjale ja palusin tagasi kanda liigselt makstud üür. Rendileandja ignoreerib mu kirju ja tagasi ei maksa. Kas mul on õigust seda raha tagasi nõuda?

Re: üürileandja keeldub liigselt makstud rendi tagastamisest

28 Aug 2020, 12:54

Tere,

Võlaõigusseaduses on sätestatud, et kui üürnik on üüri või kõrvalkulud üürilepingu lõppemisele järgneva aja eest ette maksnud, peab üürileandja ettemaksu koos intressiga üürnikule tagastama. Intressimääraks on poolaasta kaupa Euroopa Keskpanga põhirefinantseerimisoperatsioonidele kohaldatav viimane intressimäär enne iga aasta 1. jaanuari ja 1. juulit. Seega on Teil õigus enammakstud üür tagasi nõuda ja seda koos intressidega. Nõuet on võimalik esitada üürikomisjoni kaudu (Tallinnas) või kohtu kaudu.
Et selgitada välja kuidas oma õigusi parimal viisil maksma panna, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel https://hugo.legal/

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta