Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Apr 2020, 03:57

Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

28 Apr 2020, 04:13

Tere!
Küsimus on Korteriomandi- ja korteriühistu seaduse § 21 lõige 2 kohta:

§ 21. Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata
(2) Juhatus saadab käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud otsuse eelnõu kõigile korteriomanikele, määrates tähtaja, mille jooksul korteriomanik peab esitama selle kohta oma seisukoha. Kui korteriomanik ei teata nimetatud tähtaja jooksul, kas ta on otsuse poolt või vastu, loetakse, et ta hääletab otsuse vastu.


Kas korteriühistu juhatusel on mingi võimalus otsustada (kui jah, siis millistel tingimustel), et meie ühistus on hääletusele mitte vastamine võrdne erapooletu olemisega, mitte otsuse vastu? Pean silmas siis neid ühistuliikmeid, kes ei reageeri ega vasta üldse juhatuse saadetud hääletuse kirjadele.
Tänud!

Postitusi: 1737
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

30 Apr 2020, 13:12

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Seaduses on otsesõnu sätestatud, et kui korteriomanik ei teata nimetatud tähtaja jooksul, kas ta on otsuse poolt või vastu, loetakse, et ta hääletab otsuse vastu.
Seega puudub juhatusel võimalus mittevastamist muul viisil, sealhulgas erapooletusena, tõlgendada.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 1
Liitunud: 24 Mär 2011, 13:21

Re: Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

13 Aug 2020, 12:10

Tere

Täpsustan samal teemal, kas seadus on vahepeal muutunud ses osas, st ma ei leia enam seadusest seda, et hääletamata jätmine võrdsustub otsuse vastu olemisega. Kuidas peaks protokollis kajastama need, kes ei hääletanud?

Parimat

Postitusi: 1737
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata

17 Aug 2020, 22:10

Tere

Vastav regulatsioon sisaldus korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 21 lg 2. Seaduse sätte muudatus jõustus 24.05.2020 ja kehtivas redaktsioonis seda enam tõepoolest ei sisaldu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta