Üürilepingu lõpetamine kuna kaotasin töökoha

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürilepingu lõpetamine kuna kaotasin töökoha

12 Apr 2020, 10:23

Tere,

Minu probleem on järgnev- kaotasin aprilli alguses töökoha praegu toimuva kriisi pärast ja ütlesin selletõttu oma üürilepingu üles. Seda tehes tuli välja, et minul on kolme kuune etteteatamis tähtaeg ja üürileanja ei soovi kuuldagi, et mul pole piisavalt finants vahendeid, et seda jörgnevad kolm kuud maksta.
Tekkis küsimus, et kas see probleem on võimalik lugeda ka § 313. Üürilepingu erakorraline ülesütlemine alla või ei saa mind miski päästa ja jään üürileandjale võlglaseks?

Vaadates kuidas üürileping on digitaalselt allkirjatatud, on näha ainult minu poolt allkiri, aga mitte korteriomaniku.

Re: Üürilepingu lõpetamine kuna kaotasin töökoha

17 Apr 2020, 11:54

Tere

Ka üürilepingu erakorralisel ülesütlemisel, kui ülesütlemine ei tulene üürileandjapoolsest rikkumisest, võib üürileandjal olla õigus nõuda tekkinud kahju hüvitamist. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee, et koostöös juristiga leida olukorrale parim lahendus.
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta