Kasutuskorragaga kaasomandi ümberpaigutamine.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Apr 2020, 12:22

Kasutuskorragaga kaasomandi ümberpaigutamine.

06 Apr 2020, 12:50

Meie maja on kasutuskorraga kinnitatud kaasomand. kokku 8 korterit. Nendest 3 kuuluvad ühele omanikule. Kelder on ka jagatud nii et konkreetse korteril on teatud keldriruum, suurused on aga erinevad. Tulemuseks on aga olukord kus ühes korteris on nt 30m2 kelder teisel 4m2 ja mõnes korteris üldse puudu.
Olukord on selline et Onu Raivo kunagi ostis üks haaval üle aja majas 3 korterit . Korter 1, 2 ja 3 . Korter Korteril nr 1 ei olnud keldrit, korteril nr 2 oli kelder A , korteril nr 3 oli kelder B.
Korter 3 oli koos keldriga B kunagi väljaostetud Onu Raivo poolt vaheomaniku käest, kasutades eesostu õigust 2 kuu jooksul (infoks)
Nüüd on korter 3 müüdud uuele omanikule ning ilma keldrita. Selgub et on tehud mingi saser maser ja kelder B nüüd kuulub korterile nr 1, kus esialgselt ei olnud keldrit.
Kas antud tehing on tehtud õigupäraselt ilma kaasomanike teatamata? Kas antud tehingu puhul on vaja muuta kasutus korda ning kooskõlastada seda teiste kaasomanikudega? Kas uus korteriomanik (korter 3) saab ainuüksi sellele keldrile pretendeerida või on õigus teistel kaasomaniketel?

Postitusi: 1737
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kasutuskorragaga kaasomandi ümberpaigutamine.

14 Apr 2020, 11:25

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kaasomanike kokkulepitud kasutuskorra kehtivus õigusjärglase suhtes (kui üks kaasomanikest oma osa kaasomandist võõrandab), sõltub kokkuleppe vormist. Üldjuhul kehtib omavaheline kokkulepe vaid selle sõlminute vahel. Õigusjärglaste suhtes kehtib see vaid juhul, kui kokkulepe on kantud kinnistusraamatusse. Kui seda tehtud ei ole, tuleb uue kaasomanikuga sõlmida uus kokkulepe.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
jurist

Vasta