KÜ haldaja vassimine kulude osas

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Okt 2011, 14:55

KÜ haldaja vassimine kulude osas

31 Mär 2020, 16:03

Tere.
Majal on KÜ kulude jaoks võetud isik teisest KÜ-st. Nimelt oli kokkulepe, et makstakse iga korteri poolt kindel summa remondifondi kogumiseks aastast 2017. Kuni tänaseni ei ole saanud mitte keegi näha kuidas on seda raha jaotatud, millisteks kuludeks kasutatud. Samuti ei teinud ta igakuiselt arveid nagu oli kokkulepitud, vaid tegi neid u üle 3 kuu korraga. Nüüd vaidleme ja nõuame infot aga isik lükkab selle avalikustamise edasi tedmata ajaks kui peaks tehtama uus koosolek, kus pidavat valitama uus isik arvetega majandamiseks. Et tema annab siis info ja aruanded uuele määratud isikule. See ei saa olla õiguspärane kui korteriomanikud on soovi avaldanud saada aruanne nö ASAP. Samas on jaganud mitmeid lubadusi ja hiljem need tühistanud. Tundub täielik omavoli.
Tehtud sai koosolek, kus ei saadud temalt vastuseid. Protokolli pandi tähtaeg millal annab aruande, ei mõju. Väidab et protokollil on võltsitud allkirjad ja see ei oma jõudu ega enamuse hääli. Enamus info ja vaidlemine käib meilitsi.
Kas nüüd peaks pöörduma kohtusse tsiviilnõudega? Mismoodi saaks teada kuidas ta majandas KÜ asjadega?

Tänan!

Postitusi: 1737
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ haldaja vassimine kulude osas

06 Apr 2020, 11:31

Tere

Teie küsimusest võib järeldada, et KÜ on juhatuse asemel valitseja (juriidiline isik), kes on määranud majahalduriks füüsilise isiku ja ühistul on tekkinud probleeme halduriga suhtlemisel.
Korteriühistu juhatus või valitseja, kui juhatuse asemel on valitseja, koostab korteriühistu majandusaastaks majanduskava. Kõik maksed toimuvad majanduskava alusel. Majanduskava peab sisaldama ülevaadet kaasomandi eseme seisukorrast ja kavandatavatest toimingutest; korteriühistu kavandatavad tulud ja kulud; korteriomanike kohustuste jaotus majandamiskulude kandmisel; reservkapitali ja remondifondi tehtavate maksete suurus; kütuse, soojuse, vee- ja kanalisatsiooniteenuse ning elektri prognoositav kogus ja maksumus. Seega on võimalik kõigile Teie küsimustele saada vastused majanduskava kehtestamiseks kokku kutsustud üldkoosolekul. Majanduskava kehtestab korteriomanike üldkoosolek igaks majandusaastaks. Kui majandusaasta alguseks ei ole kehtestatud uut majanduskava, kehtib senine majanduskava kuni uue majanduskava kehtestamiseni.
Lisaks on igal korteriomanikul õigus saada juhatuselt või valitsejalt teavet korteriühistu tegevuse kohta ja tutvuda korteriühistu dokumentidega. Korteriomanik võib juhul, kui juhatus keeldub teabe andmisest või dokumentidega tutvumise võimaldamisest, nõuda, et tema nõudmise õiguspärasuse üle otsustaks korteriomanike üldkoosolek, või esitada kahe nädala jooksul juhatuse keeldumise saamisest arvates või nelja nädala jooksul taotluse esitamisest arvates, kui juhatus sellele ei ole vastanud, hagita menetluses kohtule avalduse juhatuse kohustamiseks teavet andma või dokumentidega tutvumist võimaldama.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta