Akende vahetus korteris

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Dets 2019, 16:22

Akende vahetus korteris

24 Mär 2020, 12:41

Tere,
Eelmisel aastal ostsin korterit mis vajas kapitaalremonti. Selles korteris olid rohkem kui 15a tagasi paigaldatud plastraamides aknad mis ostumomendil olid amortiseerunud ja vajasid väljavahetamist. Mina enda kulul paigaldasin uued samast materjalist aknad. Ka peaaegu kõikides teistes korterites on plastraamides aknad, samamoodi plastraamides aknad on ka keldrites ja trepikodades. Nüüd aga selgus, et majale on 3-4a tagasi tehtud renoveerimise projekt mille järgi kõik korteriomanikud peavad enda korteritesse ise paigaldama puidust raamides aknaid. Kas KÜ ei pidanud siis organiseerima terves majas akende väljavehetamist (hetkel fassaadi renoveerimistööd on juba lõpetatud) kasutades remondi fondis olevaid vahendeid kui projekt selleks on olemas ning aknad on kaasomandis?

Postitusi: 1813
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Akende vahetus korteris

31 Mär 2020, 16:25

Tere

Kaasomandis oleva asja üle otsustavad kaasomanikud kokkuleppel. Korteriühistu puhul hallatakse kaasomandit korteriühistu kaudu. Seega, kui otsustati fassaadi renoveerimine,otsustati ilmselt ka kuidas ja millistest vahenditest see finantseeritakse. On võimalik, et otsustatigi, et korteriomanikud paigaldavad sarnased aknad ning tasuvad akende paigaldamise eest ise.
Muidugi on kahetsusväärne,et Teile kui korteri uuele omanikule neid kokkuleppeid ei tutvustatud. See olnuks korteri müüja ülesanne. Soovitan küsida KÜ juhatuselt vastavaid otsuseid, et saada selgust kuidas olid fassaadi renoveerimistööd ja nende rahastamine algselt kokku lepitud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta