Kortermaja fassaadile kasutusloa saamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Mär 2020, 15:01

Kortermaja fassaadile kasutusloa saamine

16 Mär 2020, 15:20

Tere,
2007. aastal teostati väikese kortermaja laiendus ja koos sellega ka fassaaditööd. Tööde jaoks oli teostatud projekt ja võetud ehitusluba.
Toona ei vormistatud peale tööde lõppu aga kasutusluba. 2020. aastal kasutusloa taotlemise käigus selgus et fassaaditööde teostamisel ei lähtutud arhitektuursest projektist ning kasutusloa taotlemiseks on vaja teostada ka arhitektuurne ümberehitusprojekt.
Küsimus on selline:
Kas taoline arhitektuurne ümberehitusprojekt peaks olema finantseeritud korteriühistu ehk kõigi kaasomanike poolt? Hetkel püütakse väita, et selle peaks välja maksma need korterid, mis ehitati ümber - suuremaks 2007. aasta laiendustöödega.
Olen aru saanud, et maja fassaad ja konstruktsioonid on kõigi korteriomanike kaasomand ning seega peaks nende tööde eest maksma siiski kõik korteriomanikud vastavalt oma reaalosade suurusele.

Lugupidamisega,

Postitusi: 1819
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kortermaja fassaadile kasutusloa saamine

23 Mär 2020, 14:29

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kuigi Teie küsimus puudutab fassaaditöid, mis on kaasomandis, selgub küsimuse sisust, et tööd olid vajalikud ja kasulikud osadele korteriomanikest nende eriomandi eseme suurendamiseks. Asjassepuutuvate korteriomanike omavahelisel kokkuleppel võib muuta olemasolevate eriomandite ulatust. Kuna küsimuses märgite, et osad korterid ehitustegevuse käigus suurenesid, on tegemist eriomandi ulatuse muutumisega. Selleks oli vajalik kõigi kaasomanike nõusolek. On tõenäoline, et kaasomanike kokkuleppes tööde teostamiseks lepiti kokku ka nende eest tasumises. Soovitan esmalt vaadata muudatuste otsustamisel koostatud dokumentatsiooni.
Võtmeküsimuseks on, kas otsustati muuta fassaadi ja sellega seoses muutusid osade korteriomandite suurused või soovisid osad korteriomanikud korterite suurust muuta ja sellega seoses muutus ka fassaad.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta