Põhikirja muutmiseks nõutav kvoorum

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Põhikirja muutmiseks nõutav kvoorum

22 Aug 2011, 12:42

Küsimus on tekkinud põhikirja muutmiseks vajaliku otsustusvõimelise koosoleku kokkukutsumise osas: Mitu liiget peab osalema üldkoosolekul, et see oleks otsustusvõimeline ja mitu neist peab hääletama põhikirja muutmise poolt, et see oleks meie põhikirjaga ja kehtiva seadusega kooskõlas?

Meie kehtivas põhikirjas on öeldud:
"Põhikirja muutmise, ühistu jagunemise või lõpetamise või ühinemise otsus on vastu võetud, kui selle poolt on hääletanud üle 2/3 üldkoosolekus osalenud liikmetest või nende esindajatest".
"Ühistu liikmete üldkoosolekul annab iga korteriomand ühe hääle".

Samuti on meie kehtivas põhikirjas öeldud: "üldkoosolek on otsustusvõimeline kui sellest võtab üle poole liikmetest".
Meil on 44 liiget, st osa peab võtma 23 liiget/esindajat, et üldkoosolek oleks otsustusvõimeline?

Ja selleks, et muuta põhikirja, peab neist vähemalt 23 osalenud KÜ liikmest olema muutmise poolt 2/3 (vastavalt meie kehtivale põhikirjale). See tähendab 16 liiget/esindajat?


Aitäh.

Re: Põhikirja muutmiseks nõutav kvoorum

24 Aug 2011, 16:41

Eristada tuleb koosoleku kvoorumit ja otsute vastuvõtmiseks vajalikku häälte arvu. Kui põhikiri sätestab kvoorumiks 51% liikmete kohalolu, siis on tõesti koosolek otsustusvõimeline 23 osalejaga. Põhikirja muutmiseks peab neist olema sellega nõus osalejatest 2/3 ehk vähemalt 16 liiget.


Vastas Priidu Pärna

Re: Põhikirja muutmiseks nõutav kvoorum

01 Sept 2011, 13:34

Korteriühistuseadus § 4. Korteriühistu põhikiri
(1) Korteriühistu põhikirja võtab vastu asutamiskoosolek ja muudab liikmete üldkoosolek. Vastuvõtmise või muutmise poolt peab olema rohkem kui pool häälte üldarvust.

Seega, kui ühistus on 44 liiget on häälte üldarv 44. Põhikirja muutmise poolt peab olema vähemalt 23 liiget. 16 poolthäält jääb ilmselt väheks või olen ma millestki valesti aru saanud?

Re: Põhikirja muutmiseks nõutav kvoorum

07 Sept 2011, 16:33

Tegemist on seaduse tõlgendamise küsimusega, st mida mõeldakse häälte üldarvu arvu all, st kas koosolekul osalenute üldarvu või korteriomanike üldarvu. Mina leian, et seadusandja on mõelnud koosolekul osalejate üldarvu, sest häälte üldarv fikseeritakse ju koosoleku alguses, ja vastasel juhul oleks takistatud koretriomanike ühisuse toimimine, kui passiivsed korteriomanikud saavad takistada ühistu organite tomimist oma mitteosalemisega. Korteriomanike huvide kaitse peab olema tagatud seekaudu, et liikmed peavad olema õigeaegselt informeeritud koosoleku tomimisest ja päevakorrast. See on minu arvamus.


Vastas Priidu Pärna

Vasta