KÜ juhatus põhjendamatu takistab korterisisesied renoveerimistöid

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Dets 2019, 16:22

KÜ juhatus põhjendamatu takistab korterisisesied renoveerimistöid

01 Dets 2019, 17:00

Tere,
Ostsin korteri selle aasta oktoobri lõpus, selleks sain kodulaenu. Hetkel korter on hüpoteegipidaja omandis. Korter vajab renoveerimist, see on hindamisaktis kirjas, ehk ostumomendil ei kõlbanud korter elamiseks (aastast 1954 pole kunagi remonditöid tehtud). Kodulaenu lepingus on kirjas, et ma pean korteri täielikku renoveerimist teostama hiljemalt 1.03.2020. Probleem on järgmine:
KÜ juhatus ei anna loa küttesüsteemi püstikutele kraanide paigaldamiseks, põhjendus on, et püstikuid on vaja veest tühjaks lasta, selle tulemusena sattub süsteemi palju õhku ning juhatuse liige ei soovi ise teostada kütesüsteemi õhutust, oli selgitatud, et sellega hakkab tegelema meie poolt kutsustud litsenseeritud torufirma. Kokkulepele siiamaani ei ole me jõudnud. Radiaatoritorud on avariielses seisukorras, ripuvad kettidel ja teiseks radiaatorid füüsiliselt takistavad seinte ja põrandate remonditöid, neid ei saa ajutiselt maha võtta kuna kraane ei ole. Kodu kindlustus on olemas aga ise tahan kõike endast sõltuvat teha, et vältida alumiste korterite naabritele kahju tekitamist. Hetkel küll torud ei leki kuid ehitusfirma sõnul küteperioodi lõpuni ei ole võimalik oodata. Mida antud olukorras teha? Oodata kuni radiaatoritest hakkab vesi jooksma? Kes sellisel juhul maksab kindlustusfirmale omavastutus summat? Ja loomulikult korter oli ostetud plaaniga sisse kolida märtsi kuuks. Kui remonditööd pikenevad suve lõpuni kes katab mulle majutuskulusid alates märtsikuust? Kas KÜ juhatuse tegevus antud situatsioonis on seaduslik?

Postitusi: 1813
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ juhatus põhjendamatu takistab korterisisesied renoveerimistöid

03 Dets 2019, 10:36

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Keskküttesüsteem ei ole korteriomandi osa vaid kuulub korteriomanikele ühiselt, moodustades kaasomandi. Tulenevalt korteriomandi- ja korteriühistuseadusest on korteriomanikul õigus kasutada kaasomandi eset selle otstarbe kohaselt. Teie küsimusest võib järeldada, et Teie korteriomandi piiridesse jäävat kaasomandi eseme osa ei ole võimalik otstarbekohaselt kasutada.
Kaasomanikul on sellisel juhul võimalik teistelt kaasomanikelt nõuda vajalike remonditööde teostamist ühiselt. Selleks soovitan esitada taotlus korteriühistu üldkoosoleku kokkukutsumiseks. Korteriomandi kaasomandi osa eseme tavapärase valitsemise küsimuste üle otsustavad korteriomanikud häälteenamuse alusel, kui korteriühistu põhikirjaga ei nähta ette rangemaid nõudeid. Tavapärase valitsemisena käsitatakse eelkõige järgmisi tegevusi:
kaasomandi eseme tavapärane korrashoid ja remont;
Ka on sätestatud korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 37 lg 1, et korteriomanikul on õigus teha kaasomandi eseme säilitamiseks vajalikke toiminguid teiste korteriomanike ja korteriühistu nõusolekuta ning ta võib nõuda korteriühistult vajalike kulutuste hüvitamist. Seda siiski vaid juhul, kui nõusoleku andmisest on põhjendamatult keeldutud.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta