Korteri ost kohtutäiturilt, ühistu võlg

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 29 Sept 2019, 14:20

Korteri ost kohtutäiturilt, ühistu võlg

29 Sept 2019, 14:42

Plaanin osta kohtutäiturilt korterit, mille algses kuulutuses ei ole mainitud korteriühistu poolset nõuet eelmise omaniku vastu. Samuti ei ole kohtutäitur edasises suhtluses oksjonile registreeritud pakkujaga sellist infot esitanut. Omanikelt samas ühistus kuulsin, et korteril on ca aasta kulude jagu kommunaalkulude võlg. Oksjon on korraldatud Rävala Õigusbüroo poolse nõude katmiseks, mille suurus ületab 4-kordselt selles piirkonnas olnud maksimaalseid korteri müügihindu, seega käimasoleva menetluse raames ei ole võimalust, et oksjoni müügihind kataks lisaks aluseks olevale nõudele ka eelmise omaniku kohustust ühistu ees.

Õigusaktidest saan aru, et juhul kui kohtutäitur ei ole ostjale edastanud infot võlgnevusest siis ei ole uus omanik vastutav eelmise omaniku võlgnevuste eest. Vaid korteriühistu peab pöörama ise oma nõuded eelmise omaniku vastu. Kas on võimalik siiski, et tekib ühistul nõue uue omaniku suhtes? Juhul kui hakkan tasuma ühistu arveid alates ostuhetkest aga ei tasu eelmist võlgnevust, kas ühistul on õigust seda eelmise omaniku võlgnevust ametlike kanalite kaudu uuelt omanikult välja nõudma hakata. Sest sisuliselt on uus omanik täitnud oma kohustusi korrektselt alates omanikuks saamise hetkest?

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri ost kohtutäiturilt, ühistu võlg

03 Okt 2019, 16:54

Tere

Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 43 lg 2 kohaselt vastutab korteriomandi võõrandamisel, välja arvatud täite- ja pankrotimenetluses, selle omandaja korteriühistu ees käendajana võõrandaja korteriomandist tulenevate sissenõutavaks muutunud kohustuste eest. Omandaja vastutus on piiratud korteriomandi väärtusega.
Kuna Teie ostate korteri täitemenetluses, omandaja vastutus ei kohaldu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 1
Liitunud: 07 Okt 2019, 16:27

Re: Korteri ost kohtutäiturilt, ühistu võlg

07 Okt 2019, 16:44

Korteriühistul on nõue korteriomaniku vastu. See korter müüdi kohtutäituri poolt oksjonil, kuid tulemist ei rahuldatud meie nõuet. Korteri omanik lahkus oma pere juurest üle 3. aasta tagasi. Korterisse jäi aga naine ja viis last edasi elama. Nüüd korteri ostnud firma aga tahab seda sellele naisele tagasi müüa. Aga kuidas jääb võlaga - kas saab seda nõuda naiselt, kes on koguaeg selles korteris elanud ja kommunaalteenuseid tarbinud. Või läheb võlg korteri ostnud firmale (kui pole veel uuesti müüdud). Sest ilmselt endiselt peremehelt on seda võimatu kätte saada. (kui pere on lagunenud). Kuidas peaks korteriühistu toimima?

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri ost kohtutäiturilt, ühistu võlg

14 Okt 2019, 15:28

Tere,

Nagu ka eelnevalt mainisin, ei lähe täitemenetluses müümise korral võlg üle ostjale. Teil on siiski nõue korteri omaniku vastu sõltumata sellest kas temaseda korterit kasutas või lubas seda kasutada kellelgi teisel. Seega tuleks esitada omanikule nõue, vajadusel kohtu kaudu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta