Kasutusõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 19 Mai 2015, 18:39

Kasutusõigus

11 Sept 2019, 10:12

Tere! Ostsin aasta tagasi krundi Tallinnas. Krundile on seatud naabrile katusealuse kasutusõigus. Minul seda katusealust vaja ei ole ja ma jätan selle talle kasutada.
Seal on aga kamin ning eraldiseisev korsten. Katusealune on ehitatud kuskil 60-tel. Eraldiseisev korsten on lagunenud ja tuleohtlik. Korsten asub naabri garaaži ja katusealuse kõrval. Lisaks on oht, et korsten kukub ümber. Tõenäoliselt ei lubaks tuletõrje sellist korsten kasutada. Kuna korsten asub minu krundil, siis mina ka vastutan selle eest. Kas ma võin korstna lammutada ja keelata kamina kasutamise? Naaber põletab seal prügi. Kasutusõigus on ainult katusealusel. Täpselt määratletud ei ole. Projekti katusealusel ei ole- s,o. alla 20 m2. Kamina ja korstna ehitamiseks luba ei ole. Aga need on ehitatud ka 60 aastal. Kasutusõiguse seadmise ajal oli ilmselt korsten ja kamin olemas.
Millised võimalused mul on? Naabriga läbisaamine on hea. Katusealusest ta loobuda ei taha.

Postitusi: 1588
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kasutusõigus

18 Sept 2019, 07:28

Tere

Kuna katusealusele on seatud kasutusõigus, on tegemist ilmselt seadusliku ehitisega. Ehkki ka korsten ja kamin võib olla püstitatud seaduslikel alustel, ei tohiks neid siiski kasutada kui need on tuleohtlikud. Lisaks lammutamisele on võimalik ka nende tuleohutusnõuetega kooskõlla viimine. Kuna märgite, et suhted naabriga on head, tasuks tekkinud olukorda esmalt rahumeelselt arutada. Kui olukorra lahendamise viisis (taastamine või lammutamine) üksmeelele ei jõuta, soovitan edasise tegevuse kavandamiseks pöörduad individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta