KÜ esindusõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Okt 2014, 12:15

KÜ esindusõigus

04 Sept 2019, 09:18

Tere

KÜ juhatus otsustas, et moodustab ühistu territooriumil toimunud ehitustööde vastuvõtmiseks komisjoni ning määrab komisjoni liimeteks 2 KÜ juhatuse liiget ja ühe KÜ liikme (viimane on vabalt valitud isik, kellele kuulub elamus asuv korteriomand). KÜ-l on kokku 5 juhatuse liiget.

Meie põhikirja järgi esindab korteriühistut juhatus, sama põhimõte on sätestatud ka seadustes (mittetulundusühingute seadus, korteriomandi- ja korteriühistuseadus). KÜ volitatud isikute valimine kuulub minu arusaamade järgi KÜ üldkoosoleku pädevusse (Mittetulundusühingute seadus § 19 lg 1 p 3).

Kas ainuüksi KÜ juhatus saab määrata KÜ juhatuse koosolekul KÜ juhatusse mittekuuluva isiku ühistut teatud toimingutes esindama? Kas selline otsus on õiguspärane? Kuidas jaguneb sellises olukorras vastutus - kas vastuvõetava ehitustöö eest vastutab nt ka juhatusse mittekuuluv komisjoni liige?

Vastuse eest tänades.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ esindusõigus

08 Sept 2019, 09:13

Tere

Teatud tingimustel on võimalik ja isegi mõistlik esindust delegeerida. Kuna ehitustööde vastuvõtmine võib eeldada eriteadmiste olemasolu, võib pidada mõistlikuks näiteks eriteadmistega isiku kaasamise sellesse protsessi. Silmas tuleb aga pidada, et KÜ ees vastutab siiski esinduse delegeerija, ehk korteriühistu juhatus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 3
Liitunud: 15 Okt 2014, 12:15

Re: KÜ esindusõigus

09 Sept 2019, 15:08

Tere

Tänan tagasiside eest.

Märkisite, et teatud tingimustel on esindusõiguse volitamine võimalik. Palun teavet nende tingimuste kohta.

Palun ka infot, kelle pädevuses on KÜ volitatud isikute valimine - kas see on üldkoosoleku pädevuses või juhatuse liikmete omavaheline kokkulepe/ otsus?

Vastuse eest tänades.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: KÜ esindusõigus

18 Sept 2019, 06:31

Tere

Volitamine on alati võimalik, märkisin et teatud tingimustel on see ka mõistlik. Näiteks ehitusalaste teadmistega isiku volitamine ehitusjärelvalvet teostama. Volitab see kelle eest ja nimel tegutseb volitatu. Kui volitatu tegutseb juhatuse eest ja nimel (Kui ülesanne,milleks teda volitatakse on põhikirja kohaselt juhatuse ülesanne), annab volituse juhatus.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta