Kortermaja korteri ventilatsiooniseadme riknemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Aug 2019, 18:01

Kortermaja korteri ventilatsiooniseadme riknemine

03 Aug 2019, 18:04

Palun hinnangut, kelle vastutusalasse kuulub kortermaja korteri sundventilatsiooni remont? Taust: kortermaja igasse korterisse on ehitatud sundventilatsioon, torude asukoht köök ja vannituba, siseõhk juhitakse katusele ning sealt välisõhku. Aktiivseadmed/mootorid asuvad hoone pööningul. Alumistel korrustel taoliste süsteemi ehitatud ei ole, kuna tegu on maja nn vanema osaga, millele viimane korrus lisandus juurdeehituse käigus. Hoonel on kasutusluba.

Ca nädal tagasi lakkas korteri ventilatsioon toimimast, ventilatsiooni isselülitamisel kostus ventileerimistorudest ainult valju madalsageduslikku undamist ning õhuvoolu enam ei esinenud. Kõrvalkorteris, kus analoogne süsteem, toimis ventilatsioon kontrollihetkel ilusti. Kas sellisel puhul kuulub ventilatsiooniagregaadi remont korteriühistu ja tema poolt palgatud haldusfirma pädevusse, võib on antud probleem 100% korteriomaniku mure ning ta peab ventilatsiooniagregaadi veatuvastuse ja remondi omast taskust kinni maksma? KÜ põhikirja pole ventilatsioonikuuluvust ühegi sõnaga kirjeldatud, samuti pole eraldi välja toodud, et selle hooldus kuulub KÜ alla. Haldusfirmalt laekus tagasisde, et personaalse ventilatsiooniga peab tegelema korteri omanik.

Postitusi: 1597
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kortermaja korteri ventilatsiooniseadme riknemine

08 Aug 2019, 19:24

Tere

Võib olla võimalik, et haldusfirmal on õigus ja see on korteriomaniku vastutus. Siiski tuleb lisaks põhikirjale vaadata ka KÜ majanduskava. Majanduskavast nähtub, milliste kulude kandmises korteriühistu vahenditest on korteriomanikud kokku eppinud. Samuti on oluline, kes seadmete paigaldamise tellis ja selle eest tasus ning millised kokkulepped korteriomanike vahel siis sõlmiti.
Kõiki mainitud asjaolusid arvestava hinnangu saamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta