Elektri toitejuhtme

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Elektri toitejuhtme

08 Aug 2011, 15:48

Korteri endine omanik on lubanud kunagi 1980-ndate lõpus läbi minu korteri vedada elktri toitejuhtme, mis varustab naabertrepikoja kahte korterit. Tegemist on 7 korteriga vana puumajaga, kus puudub ühistu – koostöö toimub ühisuse nimetuse all.
Tahan alustada oma korteris renoveerimistöödega ja soovin vabaneda teist trepikoda elektriga varustavast juhtmest, mis ei vasta enam kaasja nõuetele ja võib osutuda ohtlikuks.
Kellele kuulub minu korterit läbiv ja naabertrepikoda varustav elektritoitejuhe? Millised on minu õigused/kohustused selle juhtme suhtes/ümbervedamise suhtes? Ja kas mul on õigus soovida, et elektrijuhtme ümbervedamise rahastamine toimub kogutavast maja remondifondist? Või kes peaks sellist tööd finantseerima?

Re: Elektri toitejuhtme

10 Aug 2011, 16:45

Korteriomandiseaduse kohaselt kuulub selline toitejuhe kõigile majaomanikele ühiselt, mistõttu ei saa seda ühepoolselt ka korteriomanik kõrvaldada või elektritarbimist katkestada. Kuna see juhe kuulub kõigile ühiselt, siis selle juhtme ümberpaigutamise või asendamise kulu peab minema majakassast, eeldusel, et omanikud on juhtme ümberpaigutamise-asendamise otsustanud. Kui sellist otsust ei ole, siis peab omanik seda juhet taluma, kuid siiski võib omanik ise asendada juhtme, kui see on elu- või tuleohtlik ja nõuda kulude hüvitamist teistelt.


Vastas Priidu Pärna

Vasta