KrtS ja MtüS erinevus ÜK pädevuse teemal

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

KrtS ja MtüS erinevus ÜK pädevuse teemal

11 Mai 2018, 11:40

Tere.
KrtS § 20 lg 1 nõuab ka lisaks veel MtüS sätete kohaldamist. MtüS § 22 sätestab: „Üldkoosoleku otsus on vastu võetud, kui selle poolt hääletab üle poole koosolekus osalenud mittetulundusühingu liikmetest või nende esindajatest ja põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet“.
KrtS § 20 lg 2 sätestab järgmiselt: „Korteriomanike üldkoosolek on otsustusvõimeline, kui sellel osalevatele korteriomanikele kuulub üle poole häältest ja üle poole kaasomandi osadest.“
Minu küsimus on: Kumma seaduse sätte järgi peame tegutsema?
Tänud ette.

Re: KrtS ja MtüS erinevus ÜK pädevuse teemal

18 Mai 2018, 18:05

Tere,

Teie nimetatud sätted on pisut erineva sisuga.

KrtS § 20 lg 2 sätestab, millal saab üldkoosolek üldse otsuseid vastu võtta. Ehk, kui palju korteriomanikke peab sellel osalema, et saaks otsustada. Kui osaleb vähem korteriomanikke, otsuseid vastu võtta ei saa, isegi juhul kui kõik osalejad on poolt.
MTÜS § 22 on sätestatud otsuste vastuvõtmiseks vajalik poolthäälte arv. Otsuste vastuvõtmise eelduseks on sealjuures piisav koosolekul osalejate arv.
Seega tuleb silmas pidada mõlemaid sätteid.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta