kingitud korteri müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kingitud korteri müük

08 Jaan 2018, 20:17

Tervist. 6 aastat tagasi sain korteri kingituseks (olin juba abielus). Nüüd tahame seda korterit ära müüa suurema korteri ostmiseks. Abikaasa töötab praegu välismaal ja ei saa tulla Eestisse selleks et tehingut teha. Kas peab ta olema notaari juures allkirjastamiseks, või saab kirjutada mingi luba korteri müümiseks? Või kui korter oli kingitud minule (ainult mina olen omanik) siis ta pea midagi tegema ja ma saan vabalt müüa korterit?
Tänan Teid!

Re: kingitud korteri müük

15 Jaan 2018, 07:17

Tere,

Vastavalt Perekonnaseadusele on abikaasade ühisvataks abielu kestel omandatud esemed ning abikaasade muud varalised õigused, seda juhul kui varasuhte liigiks on varaühisus või kui see on jäänud määramata. Siiski ei kuulu ühisvara hulka esemed, mis olid abikaasa omandis enne abiellumist või mille abikaasa omandas abielu kestel tasuta käsutuse, sealhulgas kinke alusel või pärimise teel. Kuna kirjutate, et omandasite korteri kinke teel, ei ole tegemist abikaasade ühisvaraga ning sellega tehingute tegemiseks teise abikaasa nõusolek vajalik ei ole. Tuleb vaid vajadusel tõendada, et tegemist on kinkelepingu alusel saaduga. Täpsemat teavet, milliseid dokumente ja kas üldse Teil tarvis läheb, annab kavandatavat tehingut tõestav notar.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta