korduv küsimus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Dets 2017, 13:19

korduv küsimus

25 Dets 2017, 14:03

Esitasin küsimuse, mis on foorumis postitatud, kuid keegi ei ole sellele vastanud, kas saate üle vaadata?
"Tere,
Sooviks uurida järgmist asja korteriühistu kohta. Oleme saanud korteriühistult trahvi suitsuanduri valehäire eest. Oleme omalt poolt üllatanud, kuna ei ole saanud infot et häirete eest peab tasuma korter kus häire toimus.
KÜ põhikirjas on välja toodud, et Juhatuse otsus jõustub kümnendal päeval, arvates päevast, mil see tehti teatavaks kõigile korteriühistu liikmetele. Samuti, et Juhatuse poolt vastu võetud üldkohustuslikud otsused tehakse teatavaks nende väljapanekuga trepikodades.
Teade, et häirete eest peab tasuma korter ilmus kohe järgmisel päeval peale häiret minu korteris.
KÜ esindaja ütleb, et nad on ammu sellest rääkinud ning peame maksma.
Kas meil on õigus seda trahvi mitte maksta, kuna teade ei olnud õigel ajal välja pandud? Kas saab lugeda korrektseks teade trahvimise kohta, kus ei ole välja toodud trahvi summat? Kuidas on võimalik seda tõestada, teade paberil ei ole kuupäeva märgitud.
Tänud abi eest!"

Postitusi: 1712
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: korduv küsimus

31 Dets 2017, 16:06

Tere

Esmalt peaksite põhikirjast vaatama kas juhatusel on üldse pädevust kehtestada trahve või muid rahalisi kohustusi ühistu liikmetele. Kui Teie põhikirjas või üldkoosoleku otsuses selline regulatsioon puudub, ei ole juhatusel pädevust trahve kehtestada. Mittetulundusühingute seadus § 19 lg 1 p 8 kohaselt kuulub üldkoosoleku pädevusse muude küsimuste otsustamine, mida ei ole seaduse või põhikirjaga antud teiste organite pädevusse. Seadusega ei ole trahvide kehtestamist ühelegi organile ette nähtud. Seega sõltub Teie põhikirjast või üldkoosoleku varasemast otsusest kas selline tegevus on üleüldse õiguspärane.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta