Küttekulu sissenõudmine tagasiulatuvalt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küttekulu sissenõudmine tagasiulatuvalt

28 Juun 2011, 10:18

Meie majas on mõnedes korterites lodža ja tuba kokku ehitatud. Nii oli ka minu korteris, kuid kuna olemasolev küttesüsteem ei suutnud seda tuba piisavalt soojendada, taastasin esialgse toa ja lasin panna akna ja ukse tagasi.
Selleaastasel korteriühistu üldkoosolekul otsustati (juunis), et need korterid, kus tuba ja lodža on kokku ehitatud, peavad hakkama maksma lisapinna eest ka küttekulu. Samas otsustati, et need korterid peavad maksma ka tagantjärgi eelmise aasta kütteperioodi eest. Kas võib tagant järgi seda nõuda?
Kusjuures, korteriühistu juhatusest ei ole ükski esindaja minu korteris juba aastaid käinud. Neid ei huvitanud ka minu väide, et tuba on endisel kujul taastatud. Kulude sissenõudmine toimub tasandil "keegi kuskil rääkis" info põhjal.

Re: Küttekulu sissenõudmine tagasiulatuvalt

30 Juun 2011, 21:14

Olite omavoliliselt suurendanud köetavat pinda, st ehitasite lodža ja toa kokku, aga küttekulu arvestus toimus ju väiksema pinna järgi. Soovitan juhatusega saavutada kokkulepe ja mingi osa tasuda.

Vasta