Korteriühistu vs vald, kummal rohkem kortermaja üle õiguseid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteriühistu vs vald, kummal rohkem kortermaja üle õiguseid

31 Mai 2011, 09:34

Tere.
Meie majal on korteriühistu. Ehitasime rõdu kinniseks. Toimus KÜ koosolek, kus otsustati, et korteriomanik võib rõdu kinni ehitada, aga teised korteriomanikud ei pea seda tegema. KÜ protokollis oli punkt, et korteriomanik korjab teistelt korteriomanikelt nõusolekut kinnitavad allkirjad. Kogusime üle poolte korteriomanike allkirja, mille alusel esitasime ehitusloa taotluse valda. Aga vald keeldus. Lisatud olid jargmised dokumendid:
1. Volitus korteriomanike häälteenamuse alusel. Korteriomanike allkirjade leht
2. KÜ Savala 6 üldkoosoleku protokoll
3. Seletuskiri ehitusloa taotluse juurde
4. Ehitusloa taotlus
5. Kaare tn 6 korter 2 korteri plaan
6. Muudetud korteri plaan (koos 150 korda suurendatud plaaniga)
7. Pildid
9. Riigilõivu tasumise maksekorraldus
Vald keeldus ehitusloa taotlust andmas. Meile saadeti korraldus, kus oli kirjas, et kuna puudub elumaja rekonstrueerimisprojekt ( olen aru saanud, et projekti on vaja kui kogu maja otsustab rõdud kinni ehitada, aga teised ei taha ehitada, sel tingimusel meile antigi nõusolek). Et kogutud allkirjade leht ei asenda otsust ja tasutud on vale riigilõiv 31,96, ehitusloa taotluse läbivaatamise riigilõiv on hoopiski 127,82 eurot.
Mis nüüd teha? Korteriühistu ja majaelanike poolepealt on kõik nõus, aga vald ei anna ehitusluba. Kas vallal on õigus tulla omavaliliselt lammutama? Mis saab kui korteriühistu annab nõusoleku, aga vald mitte? Mida nüüd edasi teha ja Kuidas edasi käituda?

Re: Korteriühistu vs vald, kummal rohkem kortermaja üle õigu

01 Juun 2011, 17:15

Kui rõdu ei kuulu korteri reaalosa hulka, siis on vaja kõigi kaasomanike 100% nõusolekut. Tuleb teostada kortermaja inveritariseerimine ning notaris kaasomandi ümberjagamine ostu-müügi lepinguga kinnitada. Kinnistusametis tehakse vastav kanne. Ehitusloa saamise aluseks on vaja üle poolte korteriomanike nõusolekut.

Vasta